Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda Civic 1.4i 75le-ról...

Honda Civic 1.4i 75le-ról 90le-re tényleg csak annyi lenne, hogy a szívósor előtt kivenném a fojtást?

Figyelt kérdés

Van egy '96-os 6.gen. 1.4-es civicem. Azt olvastam róla itt:

[link]

hogy ha a szívósor előtt lévő szűkítő gyűrűt kiveszem akkor 90le-s lesz. Ez igaz lehet? Valaki próbálta már? Baja lesz a motornak?



2015. jún. 9. 14:36
 1/6 anonim ***** válasza:

A motornak nem lesz baja, csak nem lesz belőle táltos paripa..

ugyanis arra a szűkítésre van behangolva a benzin/levegő arány. jól is néznénk ki..


jobban jársz, ha beballagsz egy csiptuning műhelybe, -mondjuk itt Budafokon,- aztán csodát látsz..igazi aszfaltszaggatót varázsolnak..

2015. jún. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

uuuh az jó kis honda

én 98-st akarok 1.5-st v 1.6-st :$

bár sajna utálok váltani ezért ink automatát abból x(

2015. jún. 9. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszra:

Tudom, hogy nem lesz táltos paripa, se aszfalt szaggató, nem is az a célom. Csak hogy egy kis plusz erő sosem árt mondjuk előzésnél... a Honda HRV után van egy kis különbség erőben (30le mínusz) de a fogyasztásban is! :D A HRV 13 liter a civic meg 8l. Nekem nem mindegy...

Tehát ha kivenném a fojtást, akkor a karbin is állítani kellene?

2015. jún. 9. 15:02
 4/6 anonim ***** válasza:
hú öreg....szerintem elégedj meg azzal ami most van,mdrt kérdezgetsz itt azt közben azt sem tudod hány óra van délben.........egy fojtás kivétel eleve nem ad +15lovat,az meg higy karburátort emlegetsz.....nem is kommentálnám...
2015. jún. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

.

Először is egy injektoros autoról beszélünk, nem pedig karburátorosról :) az még a d13-nál volt. Ha kiveszed azt a szűkítőt, nem lesz sok változás, sőt még többet is fog enni a kocsid. Ahhoz hogy 90 lovas legyen, kell neked egy p3y ecu is a mostani p3x helyett, de akkor pedig az immo fog beleszolni a dolgokba. Két megoldás van, vagy kiszeded/kiszedeted az immot az ecuból, vagy pedig keresel egy olyan bontott 90 lovas civicet, amihez oda adják a kulcsot(immos chippel) is az ecuval. :)

2016. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Andráska Béla ***** válasza:
100%

Szia , kérdező!

Igaz kicsit későn , de van knkrét válaszom. Igen igaz.

Ha kiveszed a szívósor elött lévő szűkítőgyűrűt akkor a 75le-böl 90 lovas lesz. Ugyanis a két motort csak ez az egy változtatás különbözteti meg egymástól(honda hivatalos honlapja és gyári adatok , paraméterek). Tehát ne hallgass a sok okostojásra. Azt írják hogy ez házilag is eltávolítható. De szerintem csináltasd szerelővel. Nekem is Honda 1.4i van. Megcsináltattam és érezhető a külömbség. Mivel a szívósor elé tették a folytást ezért igen is számít 15 lovat. Ez nem olyan mint a kipufogónál , hogy kiveszem a folytást csinálok egy nyílt rendszert , hangos lesz mint állat többet fogyszt és kapok +1 lóerőt. A szívósor előtt lévó folytás eltávolítása még a fogyasztást sem noveli meg. Hiszen gyári marad. A 90 le ugyan annyit fogyaszt gyárilag mint a 75 le. Utána lehet nézni. Aztán beteszel egysport légszűrőt , sport gyertyákat és mindjárt sokkal jobban megy. Persze nem lesz versenyautó. A felnire , gumira figyelj! Minnél nagyobb minnél szélesebb annál lasabb lomhább lesz a kocsi és többet is fogyaszt. Csak a rávalót használd. Abba is vannak szép felnik. Remélem segítettem.

A sok okoska meg nézzen utána mielőtt hülyeségeket ír egy konkrét kérdésre.

Üdv , Béla.

2016. szept. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!