Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek tölteni kellne...

Szerintetek tölteni kellne bele motorolajat?

Figyelt kérdés

Kezdjük azzal, hogy nem vagyok autóguru, nem is nagyon értek hozzá és bizonyos okok miatt én maradta a családban aki "vmennyire ért" hozzá.


Megnéztem az olajszintet és ezt tapasztaltam (kép):

[link]


Szerintetek kellene bele tötleni olajat? Ha nem tudom megoldani, akkor meddig elég ennyi olaj? Kb hány kilométerre?


Amúgy találtam itthon motorolajat még van benne.

10w40 Quartz 7000


Ha úgy van nyugodtan tölthetek bele? Nem lesz semmi baj? Mennyit kell bele tölteni?

És oda kellene tölteni, ahol be van jelölve? (kép)

[link]


Mire kell figyelni?



Autó típusa: Suzuki SX4



2015. jún. 5. 15:19
 1/8 A kérdező kommentje:
kellene*
2015. jún. 5. 15:20
 2/8 szántóvető ***** válasza:
homályos a kép amit feltöltöttél de szerintem a minimum alatt lehet.oda kell tölteni amit bejelöltél.4-5 decit töltsél bele.2 jelölésnek kell lennie a pálcán,az alsó a minimum.olaj nélkül ne használd,ha kevés van benne akkor töltsél rá.
2015. jún. 5. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Igen kell bele.A pálcán lévő két furat közé kell esnie az olajszintnek.Inkább a felső furat alatt legyen pár milliméterrel.A felső szint fölé se töltsd az olajat, mert az sem jó.Azt gondolom tudod, hogy egyenes talajon áll az autó amikor olajszintet nézünk.

Amúgy nem a legjobb ez a 10w-40-es olaj.Az SX4, nem olyan régi, hogy 40-es viszkozitású olaj kelljen bele.( a futott km-ert persze én nem tudom)

2015. jún. 5. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
töltöttem bele. Hát mivel itthon nem találtam más motorolajat csak hajtóműolajat így hát kénytelen voltam ezt tölteni bele. Remélem nem lesz semmi baj.
2015. jún. 5. 17:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Tévedtem, jó a 40-es olaj bele.:)
2015. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 szántóvető ***** válasza:
troll vagy?ne szívass már.az előbb még quartz 7000 volt a kiszemelt.jobb ha nem indítod be többet ha hajtóműolajat kapott.(vajon a család hozzánemértő tagjai mit töltöttek volna bele?)
2015. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Akkor jó, remélem jó is lesz :)
2015. jún. 5. 17:20
 8/8 A kérdező kommentje:

Dehogy kapott hajtóműolajat. Annyi eszem csak van :D

Csak mondtam, hogy nem volt itthon más olaj csak hajtómű meg a 10w40-es.

2015. jún. 5. 17:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!