Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fojtószelep zavarja a rádiót,...

Fojtószelep zavarja a rádiót, sípol. Lehet tenni ellene valamit?

Figyelt kérdés

OPEL Corsa C 1.2-es autóban kicseréltük az autórádiót USB/SD kártyásra és azt vettük észre, hogy a gyújtás ráadásakor 5-6mp-ig egy sípolás hallható, majd abbamarad. Ha a motor jár, akkor is hallható a sípolás, ami már idegesítő.


Biztosíték táblából kivettük a motorvezérlő 7.5A biztosítékját, és megszűnt a sípolás. Aztán utánaolvastam, érdeklődtem: a fojtószelep (pillangószelep) miatt van ez a sípolás. Lehet ez ellen valamit tenni? Próbáltam zavarszűrőt a rádió elé betenni, de nem segített...


Valakinek esetleg ötlete? Köszönöm!



2015. jún. 3. 07:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Fura nekem ez a fojtószelep dolog, hiszen az csak egy potenciométer, és kint van a motortérben. Gyújtás ráadásakor az üzemanyag szivattyú kezd feltölteni, és az szokott leállni pár mp. után. Ráadásul az szokott félig meddig az utastérben lenni, és motor ami tud elektronikus zavart okozni. De könnyű ellenőrizni ha lehúzod a csatlakozóját.


Ha ráadott gyújtásnál nyomkodod a gázpedált változik a hang? Mert akkor tévedtem.

2015. jún. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Próbáltam az üzemanyag szivattyút is: kivettem a biztosítékot és továbbra is sípolt, így azt kizártam. Illetve a hátsó ülés alatt széthúztam a steckert, akkor sem szűnt meg a sípolás.

Motor fordulatszámától független a hang, nem változik a frekvenciája. Ezt egy tekercs okozhatja szerintem...

2015. jún. 3. 08:25
 3/5 Beviz Elek ***** válasza:
Öcsém Leonjában pedig fordulatszámtól függően sípol a hangszóró. Zajszűrő van benne, ötletünk nincs :)
2015. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gyári rádióval nem csinálta, úgy tudom, csak az újjal.
2015. jún. 3. 09:48
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

hobbielektronika.hu

Ott tuti lesz megoldás.

2015. jún. 3. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!