Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez jelentheti a váltó végét,...

Ez jelentheti a váltó végét, vagy csak nem váltok jól?

Figyelt kérdés

Jelenleg semmi baja az autómnak, de ha mondanom kéne valamit ami tönkre fog menni, akkor az a váltó lenne mert ezen kívül már minden ki lett cserélve, kuplung,fékek, turbo,minden nagyobb költséggel járó dolog cserélve van, kivétel a váltó az soha nem volt cserélve.

Az utóbbi időben azt tapasztaltam,hogy 2-es vagy hármas fokozatba kapcsolásnál vagy kidobja és recseg-ropog, vagy én nem tudom mi van, lehet,hogy én nem teszem be jól, de 3 napja folyamatosan megtörténik legalább egyszer.

Nem tudom,hogy én vagyok hanyag és nem váltok jól, vagy tényleg kidobja a fokozatból?Lehet ilyen?Mert korábban sosem fordult elő velem,hogy rosszul váltok,pláne nem három napja egyhuzamban.

Milyen előjelei lehetnek annak,hogy a váltó kimegy?

(közel 20 éves autó)


2015. jún. 2. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet fel kéne újíttatni a váltót.. Talán a szinkron gyűrűk adták meg magukat.
2015. jún. 2. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Váltó olaj mikor volt cserélve?
2015. jún. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Nem tudom pontosan, de volt cserélve.

Rendszeresen karban van tartva, a legkisebb hibával is megyek a szerelőhöz (már ha nem tudom megcsinálni), de minden folyadék cserélve van/volt,időben.

2015. jún. 2. 19:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ilyen volt cserélve valamikor, dolognál szokott kiderülni, hogy nem volt már régóta. Ha nem éri el a előírt km-t akkor is évente is érdemes cserélni.
2015. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Rémhírek, hogy váltóolajat évente kell cserélni...


Egyébként ha eddig nem csinálta és most meg igen, akkor tényleg meg fogja adni magát a váltó. És könnyen lehet, hogy elég hamar, de az sem kizárt, hogy óvatosan el lehet húzni sokáig. Ennyi idős autónál talán a legegyszerűbb egy bontottat felrakni

2015. jún. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Ha nem éri el a előírt km-t akkor is évente is érdemes cserélni."


Remélem tudod értelmezni. Ha nem mész annyit egy évben, amennyinél motorolaj csere van, akkor nem cserélsz olajat sem?


Nem tudom nálam, mindig idő előtt ki van cserélve minden, de legkésőbb évente. Mondjuk eddig egy szerelő se hitte el, hogy 10 éves az autóm, és hogy 160 ezer van benne :D

2015. jún. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!