Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rozsdás vízhűtőt hogyan...

Rozsdás vízhűtőt hogyan tisztatsam ki?

Figyelt kérdés

Szóval van egy 50-es vízhűtéses motorom és tiszta rozsda a belseje, szerintem a fagyálló kezdte ki. maga a víz is valami undorító.


Van valami szer amivel ki lehetne tisztítani?


2015. máj. 30. 18:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Trisó. Leengeded a vizet, feltöltöd meleg trisós vízzel, tisztességesen megjáratod, az kihoz mindent. Utána legalább kétszer át kell öblíteni a rendszert tiszta vízzel.

Ha nagyon mocskos, akkor megcsinálhatod többször is. Egy fél kilós trisó van is vagy 350Ft a háztartási boltban, az ioncserélt víz sem drága.

2015. máj. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kicsit utánanéztem és ecetes vizet is írnak. Az is jó?
2015. máj. 30. 21:21
 3/7 anonim ***** válasza:
Biztos jó, azt még csak mosógépben próbáltam :D
2015. máj. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem vedd le hozzá a hűtőt, mert nem biztos, hogy jó, ha a dzsuva kering a motorban. Nem valószínű, hogy gondot okozna, de fő az óvatosság.
2015. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már levettem a hűtőt és úgy tervezem előbb azt mosom ki.
2015. máj. 31. 10:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Van egy aprócska felvetésem :D

Levetted a hűtőt, kitakarítod - ha ki tudod - ez eddig oké. De ha rozsdás a belseje akkor a keringő víz azt elvitte mindenhova a motorban, onnan hogy fogod kitakarítani? :)

2015. máj. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Visszarakom a hűtőt és járó motorral.

Azért írtam, hogy ELŐBB a hűtőt takarítom ki.

2015. máj. 31. 21:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!