Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lehet baja a kocsimnak, ha...

Lehet baja a kocsimnak, ha így indítom be és megyek el a szervizig?

Figyelt kérdés
A főtengely jeladó kábel két részből áll, amiket egy csatlakozó kötött össze. Ezt most nem lehet összecsatlakoztatni, ezért a kábelben futó 3 vezetéket a csatlakozó 2 fele között 3 db szigetelt rézvezetékkel kötöttem össze.

2015. máj. 29. 01:47
 1/6 A kérdező kommentje:
A 3-3 vezeték jól van párosítva, mindegyiket a megfelelővel kötöttem össze. A vezeték szigetelése sértetlen. A csatlakozóból nem vezeték, hanem egy lyukas fém lap áll ki, tehát nem sodrással rögzítettem, hanem a vezetéket egyszerűen átfűztem a lyukon. Rendesen hozzáér, de nincsen odaforrasztva, így nagyon kicsit talán megmozdulhat. A csatlakozónál is megfelelő a szigetelés, vastag gumi lapokat tettem a vezetékek közé. Erre az egészre azért van szükség, mert egy mérőműszert kellene a vezetékekhez érinteni a szigetelés megbontása nélkül, viszont a csatlakozó zárt, széthúzva meg ugyebár nem folyik rajta áram... Így házilag összekötve már hozzá lehet férni a mérőműszer tűjével, és aáram is folynj tud rajta. Csak attól tartok, hogy nem megfelelő az általam felhasznált vezeték, pl. nem megfelelő az ellenállása. Nem akarom hogy emiatt tönkremenjen a mktorvezérlő elektronika, vagy a jeladó, vagy a motor stb.
2015. máj. 29. 02:01
 2/6 A kérdező kommentje:
1995-ös évjáratú Opel Omega B 2.0 16V.
2015. máj. 29. 02:04
 3/6 A kérdező kommentje:
2015. máj. 29. 02:16
 4/6 kata kata ***** válasza:
100%
Nyugodtan elmehetsz vele a szervizig.
2015. máj. 29. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Be is indítottam, gond nélkül jár. :)


Közben egy autóvillamossági szerelővel* is beszéltem, és ő is ugyanezt mondta (még azt hangsúlyozta, hogy nehogy összeérjenek a vezetékek a szigetelés nélküli részen, mert akkor bizony tönkremehet a motorvezérlő).


* A segítőkészsége alapján ajánlani tudom bárkinek, nekem úgy segített, hogy tudta hogy nem leszek az ügyfele: [link]

2015. máj. 29. 12:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Ismerem, jó fej emberke nagyon.
2015. máj. 30. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!