Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson s50 sehogynemakarja az...

Simson s50 sehogynemakarja az igazat?

Figyelt kérdés
A lényeg simson s50 háromsebességes gyönyörüen ment egyik naprol a másikra meghalt henger dugó gyűrű új volt legalábbis kb 800km es szépen bejáratott...karbi tisztitás...ujjítsuk fel a gyújtást (hideg idők voltak) uj kondi új gyújtótekercs új kábel új gyertya... szikra szép ...beállítva olyan értékre ahol lehetetlen hogy ne induljon be... és megse röffen :) szerelö haver aztmondta hogy furcsa hogy a kalapács lent van és nicns trafó... ez lehet a probléma nem elég erös a szikra? lehet romet gyujtás nem s50? csak akkor nem értem mértment olyan szépen régen?

2015. máj. 28. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Mi az hogy nincs trafó? Az mindig van.


A kalapácsot sem értem.

2015. máj. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 pal53 válasza:
Had kérdezzem meg főtengely simering lett cserélve?
2015. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

"szerelö haver aztmondta hogy furcsa hogy a kalapács lent van és nicns trafó..."


Mekk Eleknek hívták? A régi S50-eseknek nincs külön gyújtótrafójuk, és biza azokon a kalapács is lent volt:

[link]

2015. máj. 28. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
46%
Külön nincs, de az a fehete cucc a képen, az a trafó. Persze S51-es szemmel hülyén néz ki hogy a blokkból jön a drót, de én ezen a csdálkozáson asszem '90-ben estem át.:)
2015. máj. 28. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
egy olyanra jutottam hogy gyujtás kivezető bakelit ezzzel most találkoztam elöször...elvileg kéne lennie gyárilag az s50 en gondolom ez köti össze a gyujtotekercset a gyujtokábellel :) Na ez nekem nincs:D De elötte viszont egy sokkal masszívabb tekercs volt benne nem tom hogy 51 esé e vagy milyen motoré de arra egyböl ráment a gyújtókábel :)na most vajon ez lehet-e a gond vagy nem?:D mert én csak összetekertem az uj tekercsből kilógó kábel részt a gyujtókebbelel, és azt a pontot leszigeteltem szigetelöszalaggal:D
2015. máj. 29. 01:51
 6/7 anonim ***** válasza:
A szigetelőszalag kevés oda, nem véletlenül volt ott a bakelit. A szigszalagon átüt a feszültség, és nem a gyertya fog szikrázni nyomás alatt.
2015. máj. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
rájöttem:) na jövöhéten irok ide ha üzemképes lesz:)
2015. máj. 29. 18:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!