Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Sürgős! Miért csinálja ezt a...

Sürgős! Miért csinálja ezt a kocsim? Lent

Figyelt kérdés
Fiat puntóról van szó. Egyszerűen nem tudom bezárni a kulccsal a kocsit! Lezáródnak a gombom, majd vissza is pattannak! Egyszer már előfordult ilyen, többszöri próbálkzására végül be lehetett zárni. Ma meg csak úgy sikerült, hogy az első ajtónál lezárta, a többi visszapattant! aztán később lementem, megint megpróálam, és sokadszorra sikerült! De nem tudom mi lehet a gondja. Tud valaki segíteni? Egyáltalán, kihez vigyem? Autószerelő, vagy autóvillamossági szakember? Előre is köszönöm!

2015. máj. 28. 00:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Valamelyik ajtó zárja szorul és az elektronika visszanyitja ezért. Le kellene szedni az ajtó kárpitokat és WD40 spray-el befújni a központi zár mozgató reléket. Már mint a rudazatát a reléknek.
2015. máj. 28. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi...de nekem ez kínai!!:/
2015. máj. 28. 01:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha ez kínai akkor vidd szerelőhöz. Eleve azt kellett volna. Villamosságihoz is viheted nyugodtan
2015. máj. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én központi zárashoz vinném.
2015. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Kár, hogy ennyire nem értesz hozzá, ha peched van, a szerelő hibakeresgélés nélkül cserélni fogja a központi zár motorokat.

Pedig tényleg valószínűleg csak kenés kell valamelyik motor tolórúdjának. Én mondjuk WD40 helyett a zsírzó sprayt javasolnám, a WD40 csak rövid időre ken, kipárolog.

Ha jó fej szerelő, ő is ezt fogja csinálni.

Ha kevesebb gerince van, ezt fogja csinálni, de cserét számláz.


Egyes típusoknál van érzékelő a zárak nyitott/zárt helyzetére, ha a zár normálisan működik, de az érzékelő nem érzékeli, akkor is visszanyit.

2015. máj. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek! ma elvittem szerelőhöz, de mivel most megint kifogástalanul működött, így nem nyúlt hozzá...azt mondta akkor vigyem, ha gond van vele megint! Mert csak úgy tudja megnézni. Azt mondta, h a 4 ajtó közül valamelyiket nem érzékeli, azért csinálja ezt, de csak akkor tudja megnézni, ha megint elromlik.
2015. máj. 28. 18:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!