Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyen teherautókkal hogyan...

Az ilyen teherautókkal hogyan lehet parkolni?

Figyelt kérdés

hogyan lehet tolatni amikor full nem látok hátra nem tudok hátranézni, ha hátra megyek honnan látni hogy van mögöttem valaki ? pl lehetséges az úttesttel párhuzamosan parkolni 2 autó közé ilyennel?


[link]


2015. máj. 26. 21:35
 1/10 egySanyi ***** válasza:
Erre találták ki a tükröket.
2015. máj. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
nincs benne belső visszapillantó teljesen hátra ezért nem lehet látni
2015. máj. 26. 21:40
 3/10 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Ez még kicsi, egyáltalán nem nehéz parkolni vele.


Elég egyszer benèzni mögé, utána lehet lassan tolatni.

Ugyanúgy kell parkolni mint kisautóval, a 2 oldalsó tükröt kell nézni

2015. máj. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlott vezetők megtanulnak nagyobb teherautókkal is biztonságosan tolatni, tükörből.

Kellő gyakorlat híján mindenképpen segítőt kell alkalmazni.

A felelősség a vezetőé, tehát nem egy idegent kell megkérni, aki össze-vissza integet, s figyelni akkor is kell, ha van külső segítő.

Vizsgán, tolatáskor kötelező segítséget kérni, vagy a vizsgabiztost, vagy az oktatót, vagy egy másik tanulót ki kell küldeni a fülkéből, megkérni, figyeljen hátul (ha nem teszed meg, akkor is megbuktatnak, ha egyébként hiba nélkül beállsz)

2015. máj. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Simán. Csak a külső tükrökből.

Természetesen előtte megnézed, hogy hová parkolsz.

Az autó méreteit már érzed, így nem gond.


Én pl. sima személy autónál is mindig tükrök segítségével tolatok, állok be, a vizsgán kívül sosem fordultam még hátra.

Ha meg annyira meg van pakolva a kocsi, akkor a belső tükörben nem látsz úgysem semmit. (próbáld ki így személykocsival)


Amikor kezdtem a teher jogsit meg a többit, akkor ott ugye nem volt belső tükör, így nekem ez már megszokott volt.

Ott azt tanították, hogy ha kétséges a tolatás, beállás, akkor kell kérni egy külső segítséget (bár lehet, hogy csak azért mondták, mert nő vagyok)

és a vizsgán is külön ezt el kellett mondanom tolatás előtt.


Ha csak magam vagyok (és az esetek többségében így van), akkor megnézem hova állok, hova tolatok, ha nagyon necces akkor jóval lassabban, és ha kell megállok, kiszállok és meggyőződök róla, hogy minden ok.


Hidd el sokkal egyszerűbb mint amilyennek tűnik.

2015. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Agytörzsi Prof. ***** válasza:
Nyergessel beparkolok 2 autó közé, ez csak annyiban különbözik a személykocsiktól, hogy középen nem látsz hátra. Bár ott sem mindig.
2015. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! és amúgy ezt lehet vezetni b kat jogsival?
2015. máj. 26. 21:57
 8/10 Beviz Elek ***** válasza:
Ezt még igen (3,5t alatt vezetheted)
2015. máj. 26. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Simán középső tükör nélkül, két szélsővel.

Ez nem olyan nagy kunszt, Egy forgózsámolyos, ahol a felépítmény takar, az már valami

2015. máj. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Középső tükör nálam is csak disznek van, szinte soha nem használom pedig nem vagyok sem kamionos, sem furgonos, sedánnal járok. És tolatás, parkolás mindig csak külső tükrökből, sokkal többet látsz igy, mintha csak hátrafordulnál, és fogalmad sincs hogy az autó széle hol van.
2015. máj. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!