Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitsubishi Galant, Chrysler...

Mitsubishi Galant, Chrysler Stratus, Seat Toledo. Melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Mitsu és a Stratus 2.0-es motorral,140 lóerő körül van,2oooes évjáratú,benzines.Toledo 1.6-os,1o5 lóerős,benzines lenne.


Fogyasztásba tudom,hogy Stratus a legtöbb,Toledo a legkevesebb,de nem is igazán a fogyasztás a mérvadó.

Helykinalatba is a stratus a legjobb,bár Toledonak nagyobb a csomagtartója néhány literrel.

Megbízhatóságban egyikről se olvastam kifejezetten rosszat.Alkatreszellatasba Stratus kicsit gyengébb,de bőven megoldható.Erőben meg ügye Toledo az utolsó,de az sem gyenge.


Na,tehát ami nekem fontos,hogy ne egy tömegauto legyen.Sajnos a Toledo kicsit beleesik a kategoriaba.Egy viszonylag ritka,megbízható es erős kocsi kéne,aminek a fenntartása sem égben kiáltó.Mivel mindegyik szempontnak más autó felel meg,igy érdekelne,hogy Ti Melyiket ajánlanátok,vennetek??


2015. máj. 25. 21:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Toledo 1.8T :)
2015. máj. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"megbízható es erős kocsi kéne" -akkor itt a chrysler máris kiesett


"Egy viszonylag ritka.....kocsi kéne" -akkor itt a toledo kiesett


Így maradt a lancer.......a japánok meg azért tudnak valamit!

2015. máj. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Galantot írtam amúgy.De a Chrysler is kifejezetten megbízható,és ha nem is sport autó,de attól fuggetlenul erős kocsi,főként ha nem az 1450 kilós,automatas,hanem az 125o kg-s manuális valtosat vesszük.Galanttal az a baj,hogy olyan helyeken rohad,amit az ember csak szetszedeskor vesz észre,és a futomuve nem birja annyira a magyar utakat.


Tehat ja,mindegyik ellen és mndegyik mellett is szól valami :(

2015. máj. 25. 22:07
 4/8 anonim ***** válasza:
én meg azért írtam lancert,mert ha már mitsubishi akkor inkább az mint a galant!én nem akarom elvenni a kedved a stratus-tól,mert ha neked az tetszik a legjobban akkor gondolkodás nélkül vedd meg azt!de azért szállj le a földre: "ha nem is sport sutó" ....a stratus mint sport autó!?!?!?még viccnek is rossz ember!!!még csak sportosnak sem nevezhető.........azzal a 140lóval meg erősnek sem!!!ez az autó egy tipikjs amerikai budi,egy hót buta libegős futóművel,jelen esetben (2.0 / 140Le) barzasztóan alulmotorizálva.......ennyi,és nem több!egy előnye van,hogy méretéből adódóan hely az ven benn ,de kész,kifújt!!!
2015. máj. 26. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Pont,azt írtam,hogy a stratus nem sport autó,és nem is a sportos vezetésre tervezték,hanem a kényelmes,hosszútávú utakra.Egyébként az autómata váltós változata miatt (mer' az emberek nagyrészének az van) terjedt el róla,hogy lomha,de ha összeveted egy manuális paramétereit,140 ló,2.0 motor,1250 kg,akkor ugyanaz,mint a Galant.Jó,persze,ahány motor,annyi teljesítmény,de erő azér' van benne attól függetlenül.Persze nem összehasonlítandó egy 3.5-ös tököm tudja hány lóerős 300m-mel.De gyenge kocsinak azér' nem mondanám.Vannak,akik kifejezetten rühellik a jenki kocsikat,de én oda-meg vissza vagyok értük.Ettől függetlenül nem vagyok teljesen elszállva a földtől,tisztában vagyok a negatívumaikkal is.De eközül a három közül szerintem egyértelműen a Stratus a legstylusosabb és legritkább autó.


Amúgy a Lancerből csak a régiek tetszenek,2000 évjárat körüliek nekem kicsit idétlenek sajnos :(

2015. máj. 26. 12:49
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg 2000-től felfelé nagyon drágák,plusz 2000 körüli évjáratból nagyrészt 1.3-as van. És azér' egy hat alá nem akarok menni :)
2015. máj. 26. 12:52
 7/8 anonim ***** válasza:

az a 140 ló jó lesz 133-nak is,az 1250kg meg 1280-nak!azaz 9,62kg/Le!!

Ez már abban az időben is karcsú volt! A legtöbb gyártó a 2000-es szívó motorokból simán hozta a minimum 140,de inkább 150 vagy attól több lovat!

Nem akarlak elkeseríteni,de ma már egy rossz fiat 500-as is hozza ezt az értéket 1.4-es motorral!!Vagy ha ez az összehasonlítás nem tetszik akkor vegyük a fajlagos literenkénti teljesítményt: ez a stratusnál 66,5Le/liter = harmat gyenge!!!

2015. máj. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az erős kocsiról Neked más az elképzelésed.Akkor egy 9-3-as Saab 1.8-as motorral,180 lóerővel már csak erős,nem?Vagy nem erős,mer' az új VW 1.0-es motorral lesz és 270 Lóerővel?


Számomra egy 2.0-es motor,140 lóerő bőven jó.Amúgy csak az Alfa tudott,hasonló árkategóriában 1.6-os motorból 120,2.0-ből meg 140-160 lóerőt kihozni.Hangsúlyozom,hasonló árkategóriában és évjáratban.


Amúgy valahol 136 lóerőt írnak,megközelítőleg írtam a 140-et,és most abba a 30 kg eltérésbe se kéne belekötni.És mai kocsikkal nem fair összehasonlítani egy 2000-es évjáratú,15 éves járgányt.Nincs is értelme...

2015. máj. 26. 20:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!