Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Volkswagen Golf 3 miért...

Volkswagen Golf 3 miért melegszik fel a víz majdnem 100fokra?

Figyelt kérdés
Már ezelőtt is észrevettem,hogy nagyon melegszik 95-98fok volt eddig a max. az autót hétköznap suliba menetre gasználom hétvégén vidékre megyek(az26km) ma is bejövök vidékröl 99fok volt kb. egy kevés hiányzott hogy a mutató a 100ason legyen... nem rég van autóm nem nagyon értek az ilyenekhez... a termosztátot megnézettem azt mondták hogy jó,de nyit is zár is.és a ventilátor is működik mikor bekapcsol lejjeb megy pár fokkal. a válaszaitokat előre is nagyon szépen köszönöm!

2015. máj. 24. 18:26
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja azt kifelejtettem. 1.4 ABD motor van benne :)
2015. máj. 24. 18:29
 2/8 anonim ***** válasza:

Semmi baja, ennyi az üzemi hőmérséklete.

Zárt hűtőrendszer, túlnyomással. A forráspontja valahol 115-120°C körül van.

A VW egy kicsit hibázott a tervezésnél. Vízhőmérőre sosem szabad hőfokot írni mert a kedves felhasználó elkezd aggódni (szerintem túl hideg, túl meleg...) Csak túl hideg, megfelelő üzemi hőmérséklet, és túl meleg tartományt jelezni eltérő színekkel (a felforrás előtt esetleg külön jelzőfénnyel). Ennyit kell tudni egy átlag autósnak. Azt nem kell tudnia, hogy az adott motor számára épp a 87°C, 92,5°C, vagy 99°C az üzemi hőmérséklet.

2015. máj. 24. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Értem köszönöm a választ! akkor ez azt jelenti,hogy mehetek nyugodtan hosszabb utakra is? nincs semmi baja az autónak?
2015. máj. 24. 19:16
 4/8 anonim ***** válasza:

Nincs.

Ha nagyon kíváncsi vagy, a neten biztos fent van valahol az adott motorhoz tartozó termosztát nyitási hőfoka, és akkor már biztos lehetsz benne hogy nincs baj.

2015. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Rendben köszi szépen!
2015. máj. 24. 20:16
 6/8 anonim ***** válasza:
Azért azt még nézd meg a kiegyenlítő tartályba van-e elég víz!Ha nincs tölts utána!De ennyi!nincs annak amugy semmi baja!!
2015. máj. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A tartályban van elég víz,azzal nincs gond,csak nekem az lett a furcsa,hogy nagyon megközeliti a 100°C-ot és azt hittem van valami baj
2015. máj. 24. 21:08
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha gond lenne akkor nem megállna százon hanem szépen menne tovább is...
2015. máj. 25. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!