Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2-ütemű repülőmodell robbanómó...

2-ütemű repülőmodell robbanómórokat lehet üzemeltetni benzinnel?

Figyelt kérdés
1-2ccm re gondoltam

#benzin #RC #üzemanyag #robbanomotorok
2015. máj. 24. 10:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Vannak benzin motorosok szóval nem értem aggódalmad. De minden motornál csak azt a fajta üzemanyagot szabad használni amit előírnak!

Elvégre dízel autóba sem öntünk benzint, vagy fordítva. Sőt van olyan pihent agyú aki használt napraforgó olajat önt gázolaj helyett az autójába igaz keverve és csodálkozik hogy sültkrumpli szag van és persze a motor élettartamát csökkenti meg az egyéb szűrőkét, és persze nem is szabályos ez.

2015. máj. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A neve "vintage" és hasonlóképpen néz ki mint az itt találhatóak.--> [link]

De szerintem ez valami régi amerikai gyártmánynak tűnik, és ott szerintem régen inkább a jól bevált egyszerű benzinesnek próbáltak mindent megcsinálni. Igazából csak ez miatt kételkedem abban hogy nitros-lenne a kicsike:)

2015. máj. 24. 11:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudok róla, hogy benzin üzemű modell-motorokat gyártottak volna, de ettől még lehet olyan is.

Nitró+ricinus olaj keverékkel mentek a kétütemű modell motorok, fontos volt a keverési arány is, úgyhogy elég részletesen ki kellene nyomoznod, mire is van szüksége a kérdéses motornak, ha azt használni akarod.

2015. máj. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
És a metanolt helyettesíthetem etanolhal?
2015. máj. 24. 21:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!