Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nyöszörög a felfüggesztése a...

Nyöszörög a felfüggesztése a 2001-es octaviámnak, ha álló helyzetben ugrálok a vonóhorgon vagy ha oldalról lökdösöm. Hol kell bekenni hogy ez megszűnjön és mivel?

Figyelt kérdés
A futóműve jó, műszakin is túl van, de ez nekem elég zavaró már pár éve ilyen.
2015. máj. 24. 10:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet simán csak szét vannak nyalódva a szilentek, azt kenni sehol se, max cserélni lehet.
2015. máj. 25. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az drága?


Milyen negatív következményei vannak ha nincs cserélve?

2015. máj. 25. 01:44
 3/6 Beviz Elek ***** válasza:

Majd ha kopok ráér kicserélni. Az ár attól függ, hogy melyik része nyöszörög. Hogy milyen futómű van alatta, azt sem tudom, nem mászok minden kocsi alá, a sajátommal foglalkozom.


Az a legegyszerűbb, ha bemászol alá és meghallgatod amíg valaki lökdösi az autót. Tudni fogod hogy honnan jön a hang, akár be is fújkálhatod kicsit, talán elmúlik.


Ugye nem a kéziféket hallod ahogy piszkálásra picit megmozdul az autó? Ha igen, akkor ez normális, itthon mindegyik csinálja.


Ha ezt a nyöszörgést lassú tempónál fékezve is hallod ahogy PICIT bólint a kasztni, akkor bizony futómű, de mint írtam ettől nem fog szétesni a kocsi. Kopogásnál/zörgésnél már feszegetheted a malacperselyt.

2015. nov. 18. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem az anyacég nagytesója van, totál új az egyész futómű, lengőkarok, stabilizátorok, kormányösszekötők még a csavarjaik is és még mindig nyöszörög. Na nem ezért cseréltem le. Már csak a hátsó szilent maradt. Az nem drága.
2015. nov. 18. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Egyszer olyan is volt hogy miközben a garázsban üresben tologattam a kocsit ilyen nagyon érces hangot adott..szerintem az meg akkor a kézifék ami elég gyenge benne, de azóta meg azt sem halottam csak néha volt olyan hogy menet közben bejelzett hogy be van húzva, pedig nem is volt behúzva semennyire.
2015. nov. 18. 09:20
 6/6 anonim ***** válasza:
A szilenteket silikonsprével érdemes befújni,a rugó gumipogácsáihoz pedig a zsírzóspré a legjobb.
2015. nov. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!