Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire büntetnek meg, ha A1...

Omgtfl99 kérdése:

Mennyire büntetnek meg, ha A1 jogosítvánnyal személyt szállítok?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok A1 jogsim van és úgy vinném a barátnőmet motorozni, meg pár havert is elvinni egy-két körre. Aprilia rs 125-ös motorom van tehát rendesen van utasnak hely, nem kis motor, 7 éves korom óta motorozok tehát nem most kezdtem. Simán magabiztosan megyek személlyel, de ha jól tudom úgy van, hogy amíg 2 év el nem telt a jogsi megszerzése óta addig nem lehet utast vinni. Ezt a rendőr mennyire nézi? Most komolyan ezért meg büntetnének?? Jogsim rendben van, motor megfelelő állapotban van, megfelelő ruházatban vagyunk, motor papírjai rendben vannak.

2015. máj. 22. 23:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, megbüntethetnek. Ha kiszednek, akkor készítheted a tárcádat egy 30 ezres bírsághoz kb. Ha ennyivel nem érik be, akkor feljelentést is kapsz.
2015. máj. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Most komolyan ezért meg büntetnének??"


Igen, valamint megbüntetnének azért is, ha 600-as motort vezetnél az A1-es jogsival, vagy teszem azt nyergesvontatót.


Egyikre sem jogosít, ahogy utasszállításra sem.

2015. máj. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
10%
úgyse lap el, vigyed csak a haverlányt. többet ér egy dugás
2015. máj. 23. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%
16 évesen még nem szabad mérlegelned! Zsigerbol meg kell csinálnod a hulyeséget. Óvatosan motoroztasd meg a csajod és kész.
2015. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én 96ba vizsgáztam A1re. Akkor vezették be az A korlátozását,ami 150cm3 ra szólt,nem volt se lóerő,se kw korlátozás.Nem kellett semmit várni arra,hogy megcsinálhassam az A kategóriát.Vihettem személyt is.Pár év után,lecsökkentették 125cm3re.De az én jogsim továbbra érvényes maradt150re.A régi könyves jogsiba,még be volt irva "korlátozás 150cm3" Aztán eladtam az MZ-t nem kellett a jogsi,elvesztettem a fonalat,hogy mit változtattak rajt. Szeintetek maradt nekem a 150,vagy nekem is 125,személy nélkül?
2015. máj. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

#5, 09:43:

Hozzászólásodnak semmi köze ehhez a kérdéshez. Írj ki külön kérdést. Jó, hogy nem a töltöttkáposzta receptjét kérdezed itt...

2015. máj. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Szeintetek maradt nekem a 150,vagy nekem is 125,személy nélkül?


MARAD AZ RÉGI

2015. máj. 23. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A töltött káposzta receptjét tudja valaki?
2015. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!