Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » SAL aktív ládát hogy kell...

SAL aktív ládát hogy kell bekötni?

Figyelt kérdés
Kicsit bonyolult a dolog mert van benne egy pioneer mvh 170 ui fejegység amire ugye rá az aktív láda kötve rca-val, viszont van egy erősítő is. nah ezt kellene hozzákötni a ládához. Ez a hangszorók miatt kell...egyébként ezt igy kompletten vettem s ugy mondta a volt tulaj h a fejegységtől jön az rca a aktív ládába ( LOW INPUT IN-be itt ugye van egy R és egy L ) s ugyaninnen megy egy másik rca az erősítő LOW INPUT REAR L és F- hez. viszont igy kell egy rca elosztó a ládához. de ha kell teszek fel képeket. hogy lehetne ezt összehozni?
2015. máj. 21. 20:00
1 2
 1/14 dirtboy ***** válasza:

aktív ládában van erősítő,nem tudom mit művelt a másik tulaja de nem kell külön erősítő már.

az rca-t bedugod,adsz neki tápot meg testet és szól.

2015. máj. 21. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
a két hátsó hangszóróhoz volt az erősítő. nemigazán értettem én sem h miert de ha már megvettem akkor be akarom kötni. neki ment rendben.
2015. máj. 21. 20:28
 3/14 dirtboy ***** válasza:

ennek így akkor sincs értelme.

eleve egy olyan rca kimenetből viszed a jelet ami subhoz van szűrve.

ha hátul elosztod az rca-t és megkapja az egyik oldalt elosztva az erősítő akkor is csak azokat a frekvenciákat tudja oda adni a hangszóróknak amit a sub is megkap.

annak meg semmi értelme hogy azonos frekvencia menjen subon is meg a kis mélyközép hangszórókon is.

2015. máj. 21. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 dirtboy ***** válasza:
de szóljál ha nem így van,én a leírásodból ezt bogoztam ki hogy így van bekötve.
2015. máj. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
s akkor mit javasolsz hogy lehet bekötni h rendben legyen? vigyel előre még egy rca-t a melynek is meg külön az erősítőnel is? működne ugy egyaltalan?
2015. máj. 21. 21:02
 6/14 A kérdező kommentje:

egy pár kép h miről van szó:


[link]

[link]

[link]

[link]

2015. máj. 21. 21:08
 7/14 dirtboy ***** válasza:

az erősítőt akkor tudod használni ha a másik rca kimenetről húzol neki egy másik rca-t.

azon megy a front,ott már hpf-et állítasz majd be.

az erősítőről meg hajtod a mélyközép hangszórót.


az aktív ládába meg bedugod a mostani rca-t és szólni fog mert van neki erősítője.


az erősítőnél amúgy észre vettem egy komoly hibát,még pedig a GND nél használt kábelt.

mivel áramkörről van szó így nem lehet az hogy a pozitív vastag a negatív meg hajszál vékony mert akkor nem ér semmi a vastag pozitív sem.

mivel a negatív feltételezem nem megy vissza az akuhoz így az rövidebb kábel ezért bele fér ha valamivel vékonyabb mint a pozitív de amit ott használsz az iszonyat vékony,hangszóró kábelem vastagabb attól.

rakj be oda egy 10es tápkábelt.

2015. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
akkor ha jol értem a fejegysegtöl külön rca a melyhez meg külön az erősítőhöz ahogy az elébb írtam? amugy nem ezeket a kabelezeseket fogom használni...vettem hozzá egy komplett szettet...tudom h a testhez nagyon vékony.
2015. máj. 21. 21:51
 9/14 dirtboy ***** válasza:
Igen,külön rca kell mind kettő kimenetre
2015. máj. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
s az erősítőhöz illetve a mélyládához eleg egy indítószàl a fejegységtől ugy h kettéosztom hátul a csomagtartóban valahol a vezetéket?
2015. máj. 21. 22:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!