Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudom lerágott csont, de...

Tudom lerágott csont, de városi + vidéki vegyes használatra is befogható egy dízeles autó?

Figyelt kérdés
Azt olvastam a sok indítgatást és leállást - indulást nem szereti a dízel. De néha városi + inkább vidéki használatra rövid (<100km) távokra használva?
2015. máj. 21. 18:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha tudod, hogy lerágott csont és a válaszokat is megnézted, akkor miért teszel fel még egy kérdést?

Akik vidékről járnak be városba, szintén használnak dizeles autót, Emellett buszok teherautók is dizelesek.

Sőt autós iskolában az oktatók is szeretik a dizeles autót, én pl azon tanultam. Pedig azok aztán kapnak leállást- inditást na meg lefulladást. :D

2015. máj. 21. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A dízel pontosan ugyan úgy viseli az indítást és leállítást, mint a benzines autó.


Amire te gondolsz az a HIDEGINDÍTÁS. Ezt a benzines egy picivel jobban tolerálja. De ennyi. Meleg motornak tök mindegy - gondolj csak egy start - stoppos kocsira,egy nap kb. 100x indul és áll le ha átaraszolsz a városon.

2015. máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, természetesen, persze a benzines jobban tolerálja, de okosan a dízelt sem viseli meg annyira, főleg a régi szívó, és egyszerűbb turbódízeleket, tehát amiben nincs kettőstömegű.Arra figyelj, különösen, ha turbódízeled van, hogy ha sok a városi menet, hogy ha 30.000, vagy 20.000 km van megadva olajcsereperiódusnak, azt felejtsd el, ezek max olyan autóknál tarthatóak, amik autópályáznak szinte állandóan.A Te esetedben az lenne a legjobb, ha 10, max 15ezrenként lecserélnéd az olajat, és kb. kéthetente elvinnéd hosszútávra (leg.50-60km egyhuzamban), ahol tartósan 2-3000 közötti fordulatszámon haladsz vele.
2015. máj. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ami tetszik az egy Mazda Premacy DiTD, tudom régi de ez elég nagy autó (belül) és úgy gondolom városi + utazó autónak megfelelne. Erről vélemények? Vagy Opel Zafira inkább? A Mazda mégiscsak Japán...
2015. máj. 24. 11:14
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem volt még tapasztalatom egyikkel sem, de én japán-párti vagyok, így a Mazdát venném.Nézz szét Népítéleten, és vedd azt, amelyik jobban tetszik :D
2015. máj. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Karbantartás, alkatrész pótlás szempontjából az Opel jobb választás. (Olcsóbb)
2015. máj. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!