Benzinkúton sima műanyag kannába is lehet benzint tankolni, vagy csak az erre rendszeresített benzineskannába?
Szia!
Ha rendszeresen tankolnál, esetleg hosszabb ideig kívánod kannában tartani a benzint akkor érdemesebb beruháznod egy benzines kannába. Az egyéb műanyag kannákat oldhatja a benzin ez rontja a benzin minőségét és a kanna is "elfogy" egyszer. Tudnod kell, hogy a műanyag benzines kannák sem kifejezetten alkalmasak hosszútávú (pl évekig) benzin tárolásra leginkább arra való, ha kifogy az üzemanyag a gépedből elsétálsz vele a következő, vagy előző kútra, hogy ne a kocsit kelljen tolni/húzni. Előnye a levegőzős beöntőcső ami megkönnyíti a dolgod! Hosszú ideig tartó tárolásra mindenképpen a fém kannát ajánlom. Ami gyárilag benzines kanna, az olyan belső bevonattal van ellátva ami garantálja, hogy nem lesz rozsdabánya. Egyébként azt, hogy a benzinkúton mibe tankolsz az a Te dolgod! 2 lényeges dolog van, minimum 2 litert tankolj (ezt a mérési pontatlanság miatt megkövetelhetik) és ha kannába tankolsz azt úgy tedd, hogy a kannát kiveszed a járműből ez pedig azt szolgálja, az esetlegesen statikusan feltöltődött járműved által keltett szikra ne robbantsa be az anyagot. Ha a földre teszed a kannát az egy potenciálra kerül a leföldelt töltőfejjel. Bocs ha kissé túl körbejártam a témát.
Laci
A kérdésben benne van a válasz! „Erre rendszeresített benzines kanna” – Már elnézést, de mit gondoltok, csak szórakozásból gyártják őket? Örülhettek (és tapsoljátok is meg magatokat), hogy eddig nem gyulladtatok fel!
Sőt, hogy tovább menjek, most fogunk egy ilyen fizika kérdésből dolgozatot írni: „Miért nem szabad a benzinkutaknál műanyag kannába tankolni?”
A válasz pedig: A műanyag kannába töltött benzin a kanna felületén súrlódik, ami szikrát gyújthat, végül lángra is lobbanhat – képzeljétek el, ez hová vezetne egy benzinkúton... Nem véletlenül gyártanak erre rendszeresített benzines kannákat.
A TV-ben volt is egy dokumentumfilm, amiben egy pasas a kocsija platóján állva töltött meg benzinnel műanyag kannákat, ami lángra kapott, ő meg ijedtében (és szerencsétlenségére) hirtelen kirántotta a slagot a kannából, így az egész belobbant, és örülhetett, hogy a társai idejében a segítségére siettek, és megmentették. Ha a földön végezte volna az egész műveletet, az némiképp jobb lett volna, tekintve, hogy az jobban szigetel, mint egy fém plató...
A már említett szennyezésről meg nem is beszélve.
Szóval legközelebb inkább végezzetek több munkát a saját (és a veletek lévő ismerősök/barátok/családtagok) testi épsége érdekében, és felejtsétek el a kukákból kihalászott műanyag flakonokat...;)
Az, hogy hányas van a kannán nem azt jelenti, hogy milyen vastag, ld előző hozzászólás " a kettes már vastagabb". A számok a kanna anyagát adják meg konkrétan:
1: PET/PETE – Polietilén-tereftalát
termékek: üdítős, ásványvizes flakonok, poharak, néhány háztartási- és tisztálkodószer flakonja
2: HDPE – Nagysűrűségű polietilén
termékek: játékok, tejes flakonok, mosószerek, tisztítószerek, samponok, motorolaj flakonjai
3. V vagy PVC – Polivinilklorid
termékek: csövek, palackok, háztartási olaj palackja
4: LDPE – Kissűrűségű polietilén
termékek: fóliák, zacskók
5: PP – Polipropilén
termékek: palackok, joghurtos dobozok, krémsajtok, egyéb tejtermékek dobozai, mustáros, ketchupos flakonok, műanyag edények, tálcák, kulacsok, háztartási szerek flakonjai
6: PS – Polisztirol
termékek: kávéspoharak, élelmiszeres dobozok, joghurtok dobozai, egyéb tejtermékek dobozai
7: BPA- Biszfenol-A
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!