Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Benzinkúton sima műanyag...

Benzinkúton sima műanyag kannába is lehet benzint tankolni, vagy csak az erre rendszeresített benzineskannába?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 10:02
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, max. nem ajánlott! Mi is szoktunk hozni a fűnyíróba, és nem is kimondottan benzines kannába! Sőt! Én már láttam olyat is, hogy valaki 2L-es vizespalackba töltött benzint!
2010. febr. 25. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én tankoltam már kólásflakonba is, az volt kéznél. Nem hiszem, hogy ebbe beleszólna a kút, nekik olymindegy, hogy, csak vigyed a bengát :) Az más tészta, hogy a hordozó flakon esetleg szennyezett, amivel a benzin is azzá válik, ami majd károsíthatja a motort.
2010. febr. 25. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ha rendszeresen tankolnál, esetleg hosszabb ideig kívánod kannában tartani a benzint akkor érdemesebb beruháznod egy benzines kannába. Az egyéb műanyag kannákat oldhatja a benzin ez rontja a benzin minőségét és a kanna is "elfogy" egyszer. Tudnod kell, hogy a műanyag benzines kannák sem kifejezetten alkalmasak hosszútávú (pl évekig) benzin tárolásra leginkább arra való, ha kifogy az üzemanyag a gépedből elsétálsz vele a következő, vagy előző kútra, hogy ne a kocsit kelljen tolni/húzni. Előnye a levegőzős beöntőcső ami megkönnyíti a dolgod! Hosszú ideig tartó tárolásra mindenképpen a fém kannát ajánlom. Ami gyárilag benzines kanna, az olyan belső bevonattal van ellátva ami garantálja, hogy nem lesz rozsdabánya. Egyébként azt, hogy a benzinkúton mibe tankolsz az a Te dolgod! 2 lényeges dolog van, minimum 2 litert tankolj (ezt a mérési pontatlanság miatt megkövetelhetik) és ha kannába tankolsz azt úgy tedd, hogy a kannát kiveszed a járműből ez pedig azt szolgálja, az esetlegesen statikusan feltöltődött járműved által keltett szikra ne robbantsa be az anyagot. Ha a földre teszed a kannát az egy potenciálra kerül a leföldelt töltőfejjel. Bocs ha kissé túl körbejártam a témát.

Laci

2010. febr. 25. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyáron nekem is kifogyott a benzinem,így egy közeli kukából guberáltam egy másfél literes ásványvizüveget,aztán kimostam a mosdóba és abba tankoltam,jó kis neon zöld színe van a benzinnek
2010. febr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
0%

A kérdésben benne van a válasz! „Erre rendszeresített benzines kanna” – Már elnézést, de mit gondoltok, csak szórakozásból gyártják őket? Örülhettek (és tapsoljátok is meg magatokat), hogy eddig nem gyulladtatok fel!


Sőt, hogy tovább menjek, most fogunk egy ilyen fizika kérdésből dolgozatot írni: „Miért nem szabad a benzinkutaknál műanyag kannába tankolni?”


A válasz pedig: A műanyag kannába töltött benzin a kanna felületén súrlódik, ami szikrát gyújthat, végül lángra is lobbanhat – képzeljétek el, ez hová vezetne egy benzinkúton... Nem véletlenül gyártanak erre rendszeresített benzines kannákat.


A TV-ben volt is egy dokumentumfilm, amiben egy pasas a kocsija platóján állva töltött meg benzinnel műanyag kannákat, ami lángra kapott, ő meg ijedtében (és szerencsétlenségére) hirtelen kirántotta a slagot a kannából, így az egész belobbant, és örülhetett, hogy a társai idejében a segítségére siettek, és megmentették. Ha a földön végezte volna az egész műveletet, az némiképp jobb lett volna, tekintve, hogy az jobban szigetel, mint egy fém plató...


A már említett szennyezésről meg nem is beszélve.

Szóval legközelebb inkább végezzetek több munkát a saját (és a veletek lévő ismerősök/barátok/családtagok) testi épsége érdekében, és felejtsétek el a kukákból kihalászott műanyag flakonokat...;)

2010. febr. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Annyit még mondanék,hogy nem minden műanyag egyforma.Például nekünk otthon műanyag benzineskannánk van.Benzinkúton vettünk.Vastagabb műanyagból van,meg biztos más az összetevője
2010. febr. 26. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%
Most erre mit mondjak...sok kisgép van otthon + gyűjtjük a motorokat. Műanyag,fém, 5-10-15-20-25-30 literes benzintárolásra rendszeresített kannáink vannak. Talán ha 1 közülük "benzines" kanna. Eddig még egyik sem fogyott el, lyukadt ki, vékonyodott el. Még nem tűnt fel, hogy a benzinbe "darabkák" kerültek volna...egyik gép sem ment tönkre a benzin miatt. A benzinkúton egyszer sem tették szóvá, hogy 150 liter benzin van szörnyűéletveszélyesfelrobbanunkmeghalunktönkremegymindentőle benzinkannába. A beszari emberek ne tankoljanak. Ne üljenek autóba, ne vezessen fűnyírót se...ennyi.
2013. ápr. 4. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Nomád74 ***** válasza:
92%
A motorfűrészeknek és a fűkaszáknak is müanyag tankjuk van
2013. nov. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
90%
A müanyag flakonokon van egy haromszög amiben van egy szám. Amiben 1 van abba nem ajánlott venni. Amibe 2 van abba már lehet mert az már vastagabb, a üanyag kanisztereken is 2 van. Mikor vettem a Stihl láncfürészemet, bementem egy benzinkuthoz, hogy vegyek pár liter benzint, hogy járassam be a motort, és müanyagba akartam venni, és abban a percben ki kiabáltak bentröl hogy abba nem adnak benzint. Utána kijött egy csávo és mondta hogy tegyem be a csomagtartoba és véguül adott.
2014. máj. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Az, hogy hányas van a kannán nem azt jelenti, hogy milyen vastag, ld előző hozzászólás " a kettes már vastagabb". A számok a kanna anyagát adják meg konkrétan:


1: PET/PETE – Polietilén-tereftalát


termékek: üdítős, ásványvizes flakonok, poharak, néhány háztartási- és tisztálkodószer flakonja



2: HDPE – Nagysűrűségű polietilén

termékek: játékok, tejes flakonok, mosószerek, tisztítószerek, samponok, motorolaj flakonjai


3. V vagy PVC – Polivinilklorid

termékek: csövek, palackok, háztartási olaj palackja


4: LDPE – Kissűrűségű polietilén

termékek: fóliák, zacskók


5: PP – Polipropilén

termékek: palackok, joghurtos dobozok, krémsajtok, egyéb tejtermékek dobozai, mustáros, ketchupos flakonok, műanyag edények, tálcák, kulacsok, háztartási szerek flakonjai


6: PS – Polisztirol

termékek: kávéspoharak, élelmiszeres dobozok, joghurtok dobozai, egyéb tejtermékek dobozai


7: BPA- Biszfenol-A

2017. nov. 16. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!