Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51n index. Lehetséges?

Simson S51n index. Lehetséges?

Figyelt kérdés
Utálok karjelzésekkel jelezni és mint köztudott az N-be nincs index. Arra gondoltam, hogy rendelek egy szett 12v-os ledes indexet, meg belerakok egy aksit, meg ugye a villogtató vagy relé vagy mi. Mik kellenének hozzá, hogy meg lehessen csinálni, és hogy kéne bekötni? Nem nagyon értek az elektronikához:/ előre is köszönöm

2015. máj. 7. 08:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Az irányjelzőhöz először is kell áramforrás. Az akkumulátor pont jó hozzá, nagyjából állandó egyenfeszültséget ad. Aztán kell villogtató is. Nem egyszerű reléről van szó, indexvillogtatóként keresd. Ha LED-es indexet szeretnél, akkor ahhoz való, elektronikus villogtatót vegyél, a hőszálas megbolondul a LED-ek alacsony áramfelvételétől.

Kellenek lámpatestek is, azt is kell venned. Meg valami kapcsolót, mert szegény motor magától nem tudja, mikor merre kell irányt jelezni. Nem árt, ha visszajelzőt is építesz ki neki. Ez lehet egy egyszerű kontroll-lámpa, befaraghatsz LED-et is, a lényeg, hogy menet közben lásd, zöld színű legyen és az irányjelzőkkel együtt villogjon. Fontos, hogy minden alkatrész egyforma névleges feszültségű legyen: ha az akku 6 V-os, akkor a villogók és a villogtató is 6 V-os legyen. De mondjuk LED-es villogókból én még csak 12 V-osat láttam.

Ha ezek mind megvannak, akkor már csak kábelekre, sarukra, forrasztófelszerelésre, zsugorcsőre és kreativitásra van szükséged. Bekötsz mindent, kipróbálod, örülsz.

Amíg le nem merül az akku. Mert bizony annak véges a kapacitása. A LED-ek nem nagyon merítik, kevés áramot vesznek fel, de akkor sem tart örökké. Vagy vállalod, hogy időközönként töltővel feltöltöd, vagy töltést építesz a motorra. Ehhez kell megfelelő töltőtekercs és feszültségszabályzó. Az a jó, hogy S51-hez létezik 6 és 12 voltos töltőáramkör, tehát nem mindegy, milyet építesz ki. Lehetőleg olyat, amilyen a motor elektromos rendszere, mert nem jó játék egy járművön belül 6 és 12 V-os elektromos rendszert használni, könnyen összekeverednek a dolgok.

2015. máj. 7. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És a bekötést meg mondjuk egy B-s kapcsolási rajzáról végezzem? És ha szeretnék mondjuk olyan kapcsolót, ami leállítja, azt hogy kell bekötni? Mert találtam olyat, csak a bekötéshez nem értek.
2015. máj. 7. 09:36
 3/4 anonim válasza:
Van gyújtás kapcsolód? Mert ha van akkor bekötöd a b rajz szerint ha nincs egy duda gomb megteszi a és letesteli a gyújtótrafót!
2015. máj. 9. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
És alapból a simson s51N-nek is van töltőtekercse!
2015. máj. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!