Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 15 éves vagyok, Egy Generic...

15 éves vagyok, Egy Generic Trigger SM 50-es motorom van. A Km/h mérő nem jó rajta, és most szólt apám utoljára, ha megint kb 70-el megyek akkor itt a vége. A 40-et már nem nagyon tudom mennyi sajnos?

Figyelt kérdés

az a kérdés, hogy hol lehet megcsináltatni? (Kecskeméten)

és mennyibe kerűl kb?, 70-es kipufogót hol lehet hozzá kapni, hogy nagyobb legyen a hangja? vagy új műszerfal?,

használtan is jó lenne, tud valaki?


2015. ápr. 22. 19:13
 1/8 szerencses85 ***** válasza:

Spirált (ha az a baja) újonnan már nem nagyon kapsz, maximum használtan, pl. esetleg itt:

[link]

de a többi portált is megnézheted.

A 70-es kipufogó alatt mit értesz?

2015. ápr. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
azt, hogy ne az a kis simsonos hangja legyen, hanem valami durvább
2015. ápr. 22. 19:27
 3/8 szerencses85 ***** válasza:
70-esre való kipufogóval szarabbul fog menni. Egyébként meg ez elég nehéz téma, mivel csak más motorról való kipufogókat kapsz, azokat meg rendszerint át kell alakítani hogy elférjen a motorodon, maradj a gyárinál.
2015. ápr. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
okés, csak az a baj, hogy ki akartam venni a gyapotot és erre ahonnan ki lehetne szedni bele van heggesztve :D
2015. ápr. 22. 19:36
 5/8 szerencses85 ***** válasza:

Nekem CPI SM 50 van, ugyan ilyen problémáim voltak, rendeltem tizenvalahányért egy kipufogó rendszert, hegesztettem felfogatót, áthegesztettem a csonkot, és még az elvezetés sem volt jó, ezért inkább hagytam a francba.


Annyit még tudsz vele csinálni, hogy egy !!HOZZÁÉRTŐVEL!! felvágatod, kicseréled a gyapotot, és visszahegeszteted vele, ha szépen tud dolgozni.

2015. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
a gyapotot ha kiszedetem úgy milyen a hangja? :D, vagy valami olyat belerakni, ami mélyítene a hangján?
2015. ápr. 22. 19:40
 7/8 szerencses85 ***** válasza:
Nem nagyon, más végdob kéne ahhoz, hogy jó hangja legyen.
2015. ápr. 22. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 joco5582 ***** válasza:

Szia,

A kilométeróra problémádra szerintem a legolcsóbb és legjobb a Tescos bicikli kmóra lenne. 1000ft örök élet meg egy nap, és ha tönkre is megy veszel egy másikat.

Nekem is az van fenn, ízlésesen fel lehet szerelni a kormányra, vagy a műszerfalba. Nem érzékeny a motorból jövő zavaró jelekre (nem úgy mint a Ventúra és drágább társai).

A kipufogó problémát pedig nem a 70-es kipufogóval kellene megoldanod. Sokkal inkább az előző kommentelő által javasolt gyapot tömés keménységével. Ha nincs szerelő, lehet kapni (vagy készíttetni olx) végcsőre szerelhető univerzális tompítót is. Ezt egy gumicsővel fel kell bilincselni, a régi helyére. Hangosabb lesz és a Simson hang problémád meg is oldódott.

Az a baj, hogy így is azzal küszködsz, hogy többet megy a motor, mint amit a szüleid engednek. Ha meg még tovább hegyezed a motort, akkor végképp használhatatlan lesz.

Hogy ne tudd átlépni a sebességhatárt vegyél sokkal kisebb lánckereket. Így erősebb lesz a masina és kevesebb lesz a végsebesség, de megtarthatod a nyélgázélményt :)

Remélem segítettem

2015. ápr. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!