Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit tanácsoltok 14 éves, (nem...

Dr.Kardhal kérdése:

Mit tanácsoltok 14 éves, (nem teljesen) kezdő, cross motorosnak? Milyen motort vegyek magamnak, ha kb.200, 000. -Ft-om van? Köszönöm a komoly válaszokat.

Figyelt kérdés

2015. ápr. 14. 20:25
 1/3 joco5582 ***** válasza:
100%

Szia. Tudom, hogy te típust és évjáratot kérdeztél, én viszont mást mondanék. Ebből a pénzből a lehető legjobb állapotú motort vedd. Ne csak műszakilag de esztétikailag is. Egy enduro\cross motornál a felújítás jelentős pénzbe kerül. Háztáji módszerekkel lehet javítani, de szerszámok szakértelem nélkül a javítás AS lesz (ahogy sikerül). Ez egy olcsóbb alkatrésznél ok, de egy 20-30 ezer forintos alkatrésznél (pl főtengely) nagy bukta.

Nem kell, hogy patika legyen, csak az, hogy legalább a hazaútig ne kelljen a vételár egynegyedét a motorba beleönteni. Tudom, hogy cross mocit, ütni vágni akarod, de senki nem szeret egy rommal motorozni, ráadásul a rendőr is jobban piszkálja a kívülről elhanyagolt autókat\motorokat.

Jó ha tartalékolsz egy kis pénzt a váratlan kiadásokra, mert nem azért adják el a motor mert jó, hanem mert nem akarnak már rá költeni. Nem mondom, hogy nincs költségmentes használtmotor, de kicsi az esélye hogy pont ilyet találsz. Legalább egy egyszerű generál árát tartsd zsebben, azaz ha főtengely szimmeringet, dugót gyűrűt, teleszkóp szimmeringet kell cseréltetni.

Szerintem AM6-os blokkal szereltet vegyél mindenképp. Jó lesz az 50-70ccm elsőre. Ezekhez sok alkatrész van, használtan és újonnan is különböző minőségben. Aprilia,Derbi,Rieju motorokban szinte kizárólag ez a motorblokk van.

Remélem segítettem

2015. ápr. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszodat.
2015. máj. 2. 00:53
 3/3 cecee ***** válasza:
hello..en is 200korul akarok venni..talaltam is egy suzuki rm power125-os motort..Szerintem egy 2ütemü 125-ot vegyel.
2015. jún. 4. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!