Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyiből lehet kihozni egy...

Mennyiből lehet kihozni egy üj autóra hasonlitó replika építését?

Figyelt kérdés
Miben eggyezik és miben tér el egy eredetitől?

2015. ápr. 14. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Az autók esetében a replika, egy régebbi, ma már nem gyártott járműnek az olcsóbb, leutánzott változatát jelenti. Ezek nem a hamisítvány kategóriába tartoznak, hanem legálisan megvásárolhatók. Olyan félkész KIT-eket lehet rendelni, amit otthon összerakhatsz magadnak. Legismertebb a Lotus Super 7.

A mennyiből lehet kihozni- kérdésedre nem igazán lehet válaszolni, mert az általad elképzelt "újra hasonlító replika" így egy fogalomzavar. Ilyen nincs. Gondold el, melyik cég árulna legálisan, napjainkban is gyártás alatt álló autók másolatát? Pláne az eredeti ár töredékéért? Röviden, tegyél le róla.

Ja és ne mond, hogy akkor veszel egy Lotus KIT-et, mert M.o.-on nem tudod üzembe helyezni.

2015. ápr. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Koaxk Ábel ***** válasza:

Nem tudom, hogy még foglalkoznak e ilyesmivel, de régen Majosházán volt egy ilyen műhely, aki replika autókat építettek.


Itt egy cikk egy replika Lamborghini Diablo-ról amit ott építettek:

[link]


Ezeket általában olcsóbb kisautók vázára építik, ennél pl egy Pontiac Fiero volt az alap.

Bár már rég olvastam róluk, de úgy emlékszem pl bogár alvázra építettek Porsche-kat is.


Árban ha jól emlékszem olyan 3-4 milla körül hoztak ki egy kocsit.


Miben tér el? Mindenben... Ezek ócska utánzatok.

Bár kívülről jól néz ki, mert ha igényesen csinálják a laikusokat megtéveszti.

Viszont itt van pl ez amit belinkeltem, Diablo, 140 lóerős motorral, inkább vicces mint komoly, pont ott lesz kínos, amikor oda kéne lépni vele.

2015. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Már régen nem foglalkoznak ilyesmivel Majosházán(sem).

Nagyon jól látszik a fotókon, hogy ez a tipikus példája, az első látásra "úgy néz ki mintha" jellegű parasztvakításnak. Aztán közelről -látva a részleteket- elmegy a maradék életkedved is. Ettől szerintem ezerszer jobban néz ki és megbecsülendőbb, egy 40 éves normálisan karbantartott kereklámpás.

2015. ápr. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!