Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Úthibánál az autó miért ránt...

Úthibánál az autó miért ránt elég nagyot a kormány (mechanukus kormánymű)?

Figyelt kérdés

Sziasztok, kérdésem az lenne, hogy úthibáknál, vagy egy picit oldalra billenős szakaszon (ejt az út jobbra-balra) miért kellhet a szokásosnál erősebben tartani a kormányt?

Amit szervizben mondtak, hogy "lóg", így egy kormányműfelújítás elkél neki, de ez okozhatja a dolgot?

Továbbá mikor emelőn volt, átrángattuk, s a jobb első kerék megmozgatásakor (jobbra-balra)egy-egy koppanást lehetett hallani, nem tudom, hogy kormányösszekötő, vagy más adta-e, de még ennél sem tudom, hogy okozhatja-e?

Még amit tudni lehet, hogy a kocsi elején peresebb gumik vannak, így a gumi oldalfala a felni közepe felé dől, nem tudom, hogy ez befolyásoló tényező lehet-e?


Volt már korábban is szervó nélküli autóm, de annál ilyesmit nem tapasztaltam.


Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. ápr. 13. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert tényleg lóg.
2015. ápr. 13. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint a felújítás megoldaná a problémát :D Köszi!
2015. ápr. 13. 23:12
 3/9 anonim ***** válasza:

Kerékösszetartást évente célszerű ellenőrizni,mert a magyar utak kinyírják.

Enyém 6 mm-rel tért el,ugyanezt csinálta.

A kormányművem ugyanúgy kopog,attól nem szitálhat az autó!

2015. ápr. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Wadmalac ***** válasza:
Az viszont tény, hogy a szélesebb gumi nagyobb mértékben vissszahúz a kormányra döntött úton, úthibánál. Még szervósnál is, hát még anélkül.
2015. ápr. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szélsebb a gumi a gyárinál, csak akitől vettem, olyan felnit rakott rá, ami elől, ha nem peresebb gumi lenne, a futófelület kilógna a kaszni alól, de maga a felület a gyári mérettel megegyező. Természetesen egy felújításnál a beállítást is megejteném.
2015. ápr. 15. 10:15
 6/9 Wadmalac ***** válasza:
Nem túl kicsi ET-számú felni és nagyon kint van?
2015. ápr. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De, konkrétan feleannyi elvileg.. elv. azért lóg ki majdnem, ha jól tudom..
2015. ápr. 17. 16:05
 8/9 Wadmalac ***** válasza:
Az épp elég ok, hogy cibálja a kormányt. Kerékcsapágyaidnak is sokat árt, ha tudod, inkább cseréld le helyes ET-számúra. A szélesség sokkal kisebb gond.
2015. ápr. 20. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, tervben volt már az autó megvételénél is, a gyári felnik elég lepukkantak, amint fel tudom újíttatni, az is meglesz.
2015. ápr. 21. 17:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!