Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Citroen C5 (2007-től gyártott)...

Citroen C5 (2007-től gyártott) -ről mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Elég jó áron lehet őket kapni használtan, szerintetek megérné megvenni vagy inkább egy superb (2008 utáni) -t lenne érdemes? Esetleg még az 5-ös golfokat nézegettem, de igazából ha már veszek akkor olyat szeretnék ami igazán menő és kényelmes autó, viszont azért nem annyira nagyon drága a javíttatása és nem is romlik el túl sűrűn.

És ez a 3 elég jó árban van most. Ti melyiket vennétek és miért?


2015. ápr. 11. 23:09
 1/8 anonim ***** válasza:

A C5 futóműve zseniális, mintha egy szőnyegen mennél. Egyébként nem rossz autó, de kétes véleményeket hallottam róla, van aki azt mondja hogy tökéletes, van aki azt mondja hogy egy betegágy.

A Skoda Superb egy kiváló autó, jómagam is használtam egy ideig. Megbízható VW-technika, óriási hely, jó anyagok és kidolgozás.

Octavia is egy nyerő választás lehet, róla is csak jót tudok mondani.

5-ös Golffal nincs tapasztalatom, de elmondanád mennyi a keret? Mert jól felszerelt 6-ost olyan 3-3,5 millió körül kaphatsz, ha az tetszik.

Bár ilyenkor már játszhat a Jetta is.

2015. ápr. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Golfra max 1.8-2millát szánnék, superb-re és citroenre már 3 is mehetne bőven. Meg annyira nem is tetszik a 6-os golf kívülről, belülről meg majdnem egyformák.

Egyébként azt tudod esetleg, hogy a C5 -ből mindegyik légrugós vagy gyártottak belőle hagyományosat is?

2015. ápr. 12. 10:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy mindegyik légrugós.

Talán a nagyon alapkivitelek lehetnek hagyományosak, de abban se vagyok biztos.

2015. ápr. 12. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszi :)
2015. ápr. 12. 17:35
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már 3db C5-ön vagyok túl (1.-2.-3. generációs). Tapasztalatom szerint olyan c5-öt szabad megvenni ami túl van 1-2 ráncfelvarráson, akkor megszűnnek a gyerekbetegségei és egy nagyon megbízható autó lesz. A jelenlegi c5-öm egy 1.6 benzines, de 150 lovas... Igaz a mondás, hogy levegővel és elektronikával nem lehet lóerőket varázsolni, ugyanis nagyon lomha, de városi közlekedésre így is alkalmas. Az előző c5-öm egy 2.0 dízel 136 lóval és az ment, mint a barom.
2015. ápr. 16. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem mindegyik C5 légrugós, bizonyos felszereltségi szintektől van csak hydractive felfüggesztés, egyébként sima acél rugó.
2015. ápr. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Olvasgass népitéletet is. Bár most szerencsére nem a "francia szar" válaszokkal találtak meg.

Én annyit tudnák hozzáfűzni, hogy 2011-es Berlingónk volt, 1.6 HDI motorral. 1 évesen vettük 30000 km-el, 2 év alatt bele vertünk 150 ezer kilométert és elég jól bírta.

Skoda Superb-ről is tudok nyilatkozni, bár az I. generációról, 1.9 PD TDI-vel. Nagyon-nagyon jó autó és kényelmes is. PD elemmel sem volt gond a 130 ezer kilométer alatt.

Golfot akkor ajánlanám, ha nem utazgatsz tele autóval sok csomaggal. Városi, elővárosi használatra tökéletes, nem kell nagyobb.

"Ti melyiket vennétek és miért?"

Egy M3-at :D Komolyra fordítva a szót, a 3 közül a Superbet, mert az enyémet nagyon szerettem. Tehát elfogult vagyok.

Üdv, egy BMW-s.

2015. máj. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hidropneumatikus rugózású össze sem hasonlítható egy Superb-vel. A többi igen, csak annak meg mi értelme? :)
2016. szept. 7. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!