Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért jelez olajhiányt,...

Miért jelez olajhiányt, amikor csupa olaj a nívópálca?

Figyelt kérdés

1995 Opel Omega B 2.0 16V CD X20XEV. Előzőleg járatott, azóta 10-20 percel álló motornál, először letörölve, utána megmérve az olajszintet használtam a nívópálcát, tehát a mérés szakszerű volt. A maximum jelen túl is olajos.


A kipufogógáz színtelen. A motor tökéletesen jár, autópályán is jól húz, nem zajos, stabil az alapjárat.


A kijelzőn folyamatosan látszik az "Oelmangel" felirat.


A vezető oldali kerékjárati ív át van ázva a motortér felől, szerintem olajos. A motortérben van a vezető oldalon középen egy kerek fekete doboz, amin sokágú csillag alakú fedél van. Az is csupa folyadék, meg a belőle jövő cső is, plusz alatta minden.


Tegnap vettem ezt a kocsit régóta spórolt pénzből, most eléggé kétségbe vagyok esve.



2015. ápr. 11. 11:55
 1/3 jackson666 ***** válasza:
Szerelővel megkell nézetni. Mennyiért vetted?
2015. ápr. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet belenyúltál a jóba... Jobban meg kellett volna nézni vételkor és otthagyni inkább. A B Omega egy elég vacak konstrukció volt,nem véletlen,hogy nem nagyon van nekik már áruk. Remélem sok pénzt nem adtál érte
2015. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A kicsit túl töltött olaj általában nem okoz gondot, de a legritkább esetben sem szokták az olajat túltölteni - kivéve, ha a kocsi brutálisan eszi vagy folyatja valahol az olajat és a gazda csak úgy megszokásból tölti már bele, nem pedig a csereperiódusnál tölt.


Az, hogy a motortérben több dolog olajos szintén erre utal...

2015. ápr. 11. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!