Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a8 2.5 tdi (2000) vélemén...

Audi a8 2.5 tdi (2000) vélemény, tapasztalat? érdemes venni ezt a típust?

Figyelt kérdés
megbízható? mit fogyaszt?

2015. ápr. 5. 23:13
 1/10 anonim ***** válasza:
53%

Nem vennék ilyet. Nem véletlenül kerülnek annyiba ezek a batárok, mint egy kisautó. Ezeket nem megvenni nehéz, hanem fenntartani. De azt baromira!!!


Meg ezek mind sokat futottak, legtöbb esetben korábban karambolosak.


Ha sikerül kifognod egy őszintén törésmentest, szép állapotban, akkor még talán, de a fenntartás akkor is sokba kerül.

2015. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%

Van az A8-ból is olyan, ami régi és drága, na az nem véletlenül kerül annyiba :)


A 2.5TDI ebből az érából messze kerülendő. Szerintem nem érdemes belefogni egy ilyen A8-ba.

2015. ápr. 6. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

2.5 V6 TDI-vel semmiképp, ahogy előttem is írta a kolléga.

Ha szerelmed ez az autó, akkor talán 2.8 V6 benzinessel jó kompromisszum lehet, nekem A6-om volt ezzel a motorral.

Ezeket az autókat akkor szabad megvenni ha van sok pénzed, és ilyen KELL. Ha van valamennyi pénzed autóra, és a kereső kidobta hogy annyiért már A8-at is kapni, akkor gyorsan el kell zavarni az ördögöt a füled mellől :)

2015. ápr. 6. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Betegágy motor, alumínium kasztni. Csak a lúzerek veszik használtan.
2015. ápr. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem is a 2.5 TDI problémáival van a baj, hanem azzal, hogy belefektetsz egy csomó pénzt egy ilyen nagy és régi autóba (sokat kell rá költeni), és cserébe alig vonszolja magát, mert ez bizony az az autó, amibe a 180 dizel lóerő is kevés. Ha már áldozol rá, legalább egy 3.3 TDI legyen, de a legoptimálisabb egy 3.7 vagy 4.2 benzines lenne. Nekem volt nem is olya régen 4.2-es benzines, sokkal olcsóbb volt, mint egy hasonló 2.5 TDI, viszont 4.2-ből tuti full extrásat kapsz, és legalább átérzed a V8 feelinget. A fogyasztása nem olyan vészes, 13-14 liter vegyesben ha tolod is neki, de a 2.5 TDI is simán eszi a 10 litert, és lehet több bajod is lesz vele.
2015. ápr. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
51%

Ha jól tudom a 4.2 benzin csak automatával jött ki, ha meg a tiptronicra költeni kell, az már ezeknél az autóknál gazdasági totálkár. Ráadásul egy 2.5-ös kézi váltóssal el lehet evickélni sz.r kuplunggal/lendkerékkel is..

A v8-nál hajlamosak törni a műanyag csövek az idő múlásával, vannak bajok máshol is. Olcsóért egyikből sem fog jót venni.


Ezek már javarészt pénztemetők, mind :/

2015. ápr. 6. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%

5-ös vagyok

Igy van, mi is éppen a tiptronic váltó miatt váltunk el (elkezdett kegyetlenül rángatni), szinte ingyen továbbadtam valakivel, majd nemsokára a váltón kivül tökéletes autó mára darabokban nyugszik valamelyik bontó mélyében. Gazdasági totálkár volt.

De a mostani autóm is automata, ebbe a kategóriába szerintem nem illik manuál.

2015. ápr. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ide már illendő az automata. Csak az a gáz, amikor a tizedik gazdi megveszi az A8-at 800 000-ért, majd egy év múlva rá kell költeni a váltóra 400-at, meg a fékre futóműre 100-at és akkor döbben rá, hogy ez szopóroller :D
2015. ápr. 6. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem Köszönöm a válaszokat! át tértem inkább az eggyel újabb szériáshoz 3.7 benzinbe
2015. ápr. 7. 22:43
 10/10 anonim ***** válasza:
Jó választás, meg is van már?
2015. ápr. 8. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!