Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Utólagosan, hogyan tudok...

JaniB kérdése:

Utólagosan, hogyan tudok autópálya matrica igazolást kérni egy 3 hónappal ezelőt vásárolt autópálya matrica meglétéröl?

Figyelt kérdés
Ausztriából jöttem haza December 20-án. Olyan nagy volt a sor a határ közeli benzinkutakon, hogy egy későbbi benzinkúton vettem autópálya matricát. Most kaptam levelet, miszerint nem volt autópálya matricám December 20-án. A dologban az az érdekes, hogy ugyan azzal a matricával utaztam vissza és erröl nem jött értesítő.

2015. márc. 21. 19:54
 1/4 anonim ***** válasza:
89%

Nem létező matricáról, nem adnak igazolást.

Amikor lefotóztak nem volt matricád.

2015. márc. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

No meg ugye a bizonylatra rá is írják, hogy a lejárat után egy évig őrizd meg!

No persze ha besétálsz az ügyfélszolgálatra, ott adnak tájékoztatást a forgalmi és valami azonosító okmány ellenében, de ott is azt fogják látni, hogy az adott időben nem volt érvényes díjfizetés!


Nem, az nem igaz, hogy utólag is meg lehet váltani, csak aznapi legyen!

2015. márc. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%
Ha nem megyeit vettél akkor ezt bebuktad sajnos. A megyeinél volt némi "türelmi idő", meg lehetett venni utólag, de akkor is volt némi "bünti". Ha rendes országos matricát vettél akkor annak nem terjed ki az érvényessége visszamenőleg, tehát ha a pályahasználatkor nem volt még megválta a matrica, akkor megbüntetnek. Hát ilyen a mi kis gondoskodó államunk...
2015. márc. 22. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értem. Én azt hittem, hogy ez a rendelet csak Január elsejétől érvényes miszerint aznap utólagosan a matrica vásárlás már nem érvényes. Mi a büntetés maximuma egyébbként? Furcsálom a 60000 forintot.
2015. márc. 22. 09:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!