Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motor döntése közben mindig...

Motor döntése közben mindig ki akar csúszni?

Figyelt kérdés

Van egy kis 50es yamaha sport kialakítású motorom (tzr 50) és mindig amikor kicsit jobban bedöntöm a motor első kereke elfordul egy kicsit és ki akar csúszni alólam.Már estem is így 2szer is. Mit csinálok rosszul?

Nem adok gázt, és úgy megyek a kanyarba, az lehet hiba, hogy a közepétől már kéne egy kis gáz?

A sebesség kb 40-45km/h



2015. márc. 21. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha nem adsz gázt a kanyarba, akkor csoda, hogy még csak 2x estél el...


Első vezetéstechnikai órán tanítják, hogy kanyarból kifele HÚZZUK A GÁZT!

2015. márc. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
mikor már íven vagy elveszed a gázt, kicsit fékezel ha kell, belemész a kanyarba, dől a motor, és amint a kanyar azon részére érsz ahonnan már felfelé veszed a gépet, elkezded húzni neki.
2015. márc. 21. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet piszok rossz első gumi is...
2015. márc. 22. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Majdnem új az első gumi, kb 4000kmes COntinental Conti sport attack gumi van rajta vagy valami ilyesmi :D köszi a válaszokat :)
2015. márc. 22. 07:20
 5/6 joco5582 ***** válasza:
Lehet, hogy testsúlyáthelyezéssel és a fékezéssel van a baj. Ha intenzívet fékezel a kanyar előtt, akkor az első teleszkópra ül minden teher. Próbálj meg csak annyival belemenni a kanyarba, hogy a motorfék elegendő legyen. Így ki tudod tapasztalni a gumik tapadását, és az ideális testhelyzetet.
2015. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
2-es vagyok, jah, azt nem írtam fentebb hogy nem intenzív fékezéssel kell belemenni a kanyarba, és "pakold" magad a motoron ide-oda. Gumitól is függ hogy mennyire tapad, nekem hátul 160-as van, elől 120-as Pirelli, amugy Aprilia RS 125-öm van. Pályán szoktál motorozni vagy kötúton? Pályán sokat tesz hogy mennyire poros a pálya, hogy van felgumizva az ív stb.
2015. márc. 24. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!