Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az Opel presztízsben, magyaror...

Az Opel presztízsben, magyarországi megítélésben kb. a Suzukival egyenlő?

Figyelt kérdés
2015. márc. 18. 10:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
95%

"Rozsdásodnak": már a H Astákat,(talán a G-t is?) már galvanizált karosszériával gyártották. 10 évesen is makulátlanok. Ha márkaszervizbe hordod 12 év az átrozsdásodási garancia.


"Fogyasztják az olajat": Ez valamennyire igaz a régebbi EcoTec benzines(!) motorokra. Idővel a szelepszár szimeringek is szeretnek ezeben a motorokban kikeményedni, amit az olajöntözgetés helyett inkább cserélni kéne.


"Sok velük a gond": Nem sok. Különben nem lenne annyi céges és tömegautó belőlük.


Az a baj, hogy ha valaki meghallja hogy Opel, egyből egy öreg rozsdás F Astrára asszociál. Holott pl egy Insignai OPC szerintem közel sem az a kategória.

2015. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
92%

11es leírta, gyakorlatilag minden igaz belőle


Első szériás Astra G-nk van, 1.4 benzin és még csak nem is eszi az olajat számottevően (persze többet mint a Golfom). Rozsda pedig nincs rajta, pedig messze 200.000 felett jár. Reális mondjuk egy Corsa Swift összehasonlítás lenne, de ott meg ugye annyira szembetűnő a különbség... És olcsóbb fenntartani egy Opelt

2015. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 schocko ***** válasza:
23%
Az Opelek nem túl jó autók, mert a gyár folyamatosan a fennmaradásért küzd, alig van pénzük fejlesztésre, az új modellek is csak a régi alvázakra épült más kinézésű járművek pl au új Adam...régebben, a kilencvenes évekbe és az előtt valóban jó autókat készítettek, de a maiak, illetve az elmúlt évtizedben készültek már nem olyanok...Németországban szinte semmi presztizsük nincs, mert ott tisztában vannak ezekkel az emberek...egy Swift sokkal jobb autó, mint egy Corsa, egy Kizashi pedig, mint egy Insignia, egy Grand Vitarának pedig igencsak van presztizsértéke is...a Suzukinak sokkal szigorúbb a minőségbiztosítási rendszere, mint az Opelnak, s azért egy GSXR vagy egy Hayabusha is mondhat valamit a Suzuki minőségéről...
2015. márc. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
18%

Az a helyzet hogy az opeloknak nagyobb a "presztizse" nálunk mint a suzukinak de...

Az nem jelenti azt hogy jobb autó is:-)

és aki az insigniát a swifthez hasonlítja(előrébb olvasni valami ilyesmit) az kicsit érdekesen gondolkodik az autók terén.

Az insigniát esetleg a kizasi-hoz lehetne hasonlítani, de inkább ne tegyük mert a szerencsétlen insigni nagyon alul maradna az összehasonlításban.


Az opel nagy általánosságban astrákat,corsákat ad el magyarországon, és azokból is az alulmotorizált gyenge felszereltségü olcsóbb verziókat(Pl:kurblis ablakkal)

A suzuki már jóideje nem árul alacson felszerelésü autókat, sőt az opelnél jobban fel vannak szerelve a swiftek,sx4 esek mint a corsák,astrák.

És a megbízhatóság terén is veri a suzuki az opelt.

Vagyis a presztizs semmit nem jelent.

Egyébként nekem volt opelom, most suzukim van.

Ég és főld a kettő

Az opellal mindíg volt valami baj, állandóan szerelni kellett valamit benne, és a menetteljesítmény is car volt!

A suzuki meg a méretéhez, és árához képest egy megbízható, olcsó autó aminek a menet teljesítményével sincs gond.

Pl:

Fastra1.6 75 lóerő!!! városban fogyaszt 9 litert gyorsúlás14S/100km

swift sedan1.6 93Lóerő városban fogyaszt 8l alatt bőven gyorsulás 10s/100Km

És ezeket egy generáció autói.

És ilyen összehasonlítást lehetne a mai suzukikkal, opelekkel is csínálni, sőt én még nem is egyforma méretű autókat hasonlítottam össze mert a swifthez a corsát kéne mérni.

De a 90 es évek végi 2000 es évek eleji corsákat inkább nem akartam megszégyeníteni:-D

2015. márc. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem a motorokat ne keverjük ide! Az teljesen más téma.

Egy 10 évvel ezelőtti Suzukiban volt pl aktív kanyarkövető adaptív xenon fényszóró? Volt 7"-os színes kijelzővel ellátott beépített navigáció? Volt elektronikus lengéscsillapítás vezérlés és az útviszonyoktól függő automatikus futómű hangolás? Volt fűthető bőr ülés? És még sorolhatnám... Az Opelnél ezek sem egy felsőbb (nem felsőt írtam!) kategóriás autó felszereltségéhez tartoznak, hanem egy a 2000-es évek közepén gyártott Astrában. Szerintem ezek még csak ma kezdenek általánossá válni az alsó-közép kategóriában. A kanyarkövető fényszórót pedig az Opel a Hellával kifejlesztve először alkalmazta a kategóriában. Egy korabeli Swiftben, Ignisben, WagonR-ben ilyenek szerintem nem voltak. Az Opelból is viszonylag sok a céges fapados, de fut jó néhány ilyen felszereltségű is.

2015. márc. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Ha egy generáció, akkor ez még bőven a régi Swift. Az hány kiló is?

Talán nem véletlenül nehezebb az Astra...

2015. márc. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
81%

Érdekes, az Insignia volt év autója, vagy a Kizashi?


Mondjuk az sem ismeri a két márkát aki szerint, fenntartás, alkatrészár, megbízhatóság hármasban jobb a suzuki...

2015. márc. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 schocko ***** válasza:
Mert jobb az Opel?
2015. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
93%

13-mas

Az Opel nem saját magát vitte ilyen anyagi helyzetbe, hanem a GM, a többi sz*r márkájával, amúgy az Opel nagyon jó.

Ja és a Suzuki Hayabusának annyi köze van a Swifthez, mint nekem a kvantumfizikához.

2015. márc. 18. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!