Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Vezérműszíj csere intervallum?

Vezérműszíj csere intervallum?

Figyelt kérdés

Van aki 30 ezret mond, van aki 50-et és olyat is hallottam hogy 100.000 km...

Szerintem 30 ezer, nem zsidóskodni akarok hanem biztos lenni abban hogy megfelelő időközönként cserélem.


2015. márc. 11. 23:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Én nekem egyismerősöm annyit mond mindig hogy 80-100 ezer km közt érdemes a cserén gondolkodni. De ha nincs ennyi akkor 2-3 év után sem árt hozzányúlni mivel a gumi is fárad az évek során hiába megy keveset az autó, de erre oda kell figyelni mert elég ha elgyengül a gumi és az is okozhat problémákat.
2015. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha az sem tudja valaki milyen autóról van szó akkor végképp nehéz lesz hogy választ kapj.
2015. márc. 11. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Értem köszönöm :)


Egy 8 szelepes (egy vezérműtengelyes) 1600 köbcentis 18 éves BMW-ről van szó. Direkt nem írtam le, mert csak a lehurrogás menne, de nem baj üsse kő. Köszönöm neked a segítő választ, ment a zöld kéz.

Még egy kérdésem lenne, vezérműtengely mennyiért tudnak felújítani? Átlagba saccperkb?

2015. márc. 11. 23:28
 4/8 anonim ***** válasza:

" Direkt nem írtam le, mert csak a lehurrogás menne,"


A gyártók néha típusonként is eltérő csere intervallumot írnak elő. A szívódízel Caddy-mon 90 ezernél kellett ellenőrizni, és legkésőbb 120 ezernél cserélni, de a turbósnál 90 ezer volt előírva cserére, ennyi volt a szívóé is, ha poros terepen használták.


Aki nem ismert forrásból vesz autót jól teszi ha vásárláskor azonnal kicseréli a vezérlést, mert a km óra állása nem mindig hihető!

Aztán meg legkésőbb 90-100 ezrenként illik cserélgetni. Ha nagyon biztos akarsz lenni a dolgodban, akkor 60 ezernél cseréltess, egy átlag magyar autóba ennyi km, úgyis csak 5 évente kerül bele, és az 5 évenkénti csere jó dolog.

2015. márc. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Típusfüggő, a szervízkönyvben benne van. Én megkockáztatnék egy 60.000 periódust egy ennyi idős autónál.


A többit az előző szépen összefoglalta

2015. márc. 12. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Valóban tipustól függ, de 60-150e között szokott lenni nagy átlagban. 30 ezrenként felesleges, annál azért többet bír. Az én öreg dízel Nissanom láncos ugyan, de javítási könyve szerint 1milló km-nél esedékes a lánc cseréje.
2015. márc. 12. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Én 40-50 ezrenként mindig cseréltem, de akkor ezután is így lesz.
2015. márc. 12. 13:09
 8/8 anonim ***** válasza:

A minimum 60 ezer km, ezalatt nem kell cserélni.

De sok tipusban 90-120 vagy akár 150 ezret is bir a szij.

2015. márc. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!