Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honda CBR 125r vélemények?

Honda CBR 125r vélemények?

Figyelt kérdés
Típushibákra, megbízhatóságra lennék kíváncsi. Tanuló motornak jó-e, esetleg hosszabb túrákra? Napi használatra alkalmas?

2015. márc. 10. 07:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Tipushibákról nem tudok, nagyon megbízható kis motor. Kivisz a világból. És elég fürge a kategóriájában. Napi használatra tökéletes, keresve se találnál jobb tanulómotort (a CBF is jó, de kicsit más karakter). Nem hosszabb túrákra találták ko, de alkalmas rá 90-100-as tempó mellett.
2015. márc. 10. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Megbízhatónak megbizható. De azért ne mondjunk a kérdezőnek olyat hogy 90-100 km/h-t tartósan tudja, mert nem tudja és fürgének se mondható.


Néhány adat róla: négyütemű egyhengeres blokk, 125 köbcenti, 13 lóerő, 10.6 Nm nyomaték, max sebesség 117 km/h


Vegyünk példának egy Aprilia RS 125-öt

kétütemű 1 hengeres blokk, 125 köbcenti, 29 lóerő (max 43 lóerő), 21 Nm nyomaték (max 32 Nm), max sebesség 180 km/h (átlépheti a 200 km/h-t).


Haveromnak pont ilyen Honda motorja van, nekem RS 125-öm, ezért hasonlítottam hozzá. Én simán elmotorozok vele tartósan 120-140 km/h között és van benne tartalék 180 km/h-ig, ő elaraszol vele 70-80 km/h között, ha előzni kell egy kamiont akkor vagy bele se kezd vagy letekeri a kormányt a helyéről hogy a Honda 100-110 km/h felé elérjen, persze a gyorsulást percekben mérjük nála, nekem meg egy rántás az RS-el és bőven 100 km/h felett van. Azt meg nem is említem hogy az Aprilia 110 és 160-as gumikon teker, a Honda meg 80 és 100-asokon, a váz és a futómű ég és föld, a fékek szintén, 7000-nél nyít a power, megjön az erő és gyorsabb a szélnél :)


Kezdő motornak jó a Honda, meg városban rohangálni, de túrákra én nem ajánlom mert arra gyenge, többiek elhagynak útközben, mert nem tudsz vele 90-100 km/h-val haladni, 60-70 km/ az ami elmegy neki.

2015. márc. 12. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Nekem is ilyen motorom van tudja tartani tartósan (400km- en át) a 100-110km/h át is szélcsendben, kamion előzésben valóban meg kell gondolni, hogy bele fér e mert 90 től elég lassan gyorsul. Amúgy még ígyis, hogy 100-110 közt megyek nem fogyaszt 2.5L nél többet, az aprilla Rs meg ha szépen megy vele az ember, akkor is 6L ha meg odahúzza neki, lehet az 10L es fogyasztás is.
2016. szept. 15. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hát #2, te igen hülye vagy :D egy igazi szakértővel van dolgunk :D


Nekem is ilyen Hondam van, tartósan tudja min a 120 at! A 130 at is viszi, de az neki kb a max, hatszelben megy feljebb is picit


100 ig meg simán felröppen... Es nagyon fürge motor is, városban lenyomhatatlan, de városon kívül is pörög rendesen, lehet előzni vele...


Ezen kívül csutkára húzva maxon forogva se tudok megetetni vele 3l nel többet 100 on, pedig nagyon nagyon próbálkozom :/ a csudajo apirili 2T vel meg megzabalja a 6-8L t es még olaj is kell bele, megéri... Taps taps*

Ha meg kinézetre veszel motort, akk me mozorozz, mert te nem vagy motoros, csak 1 diszmajom... Akinek meg olyan kell,.vesz egy 600 as vagy 100p res CBR, azok ugy is néznek ki, ahogy illik

2018. júl. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szted érdekel hogy 3 litert vagy 10 litert eszik?? Soha nem érdekelt a fogyasztása, annyit eszik amennyit, nálam ez mellékes. De ha te 120-al tudsz menni vele tartósan, én becsókolok neked
2018. júl. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Sziasztok én nem értek nagyon hozzá de ilyen gyengébb motorok esetén számít az is hogy milyen nehéz vagy mert egy 80 kilós embert se visz úgy egy ilyen motor mint egy 50 kilóst. A sebesség is vasszeg ettől függ szerintem.
máj. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!