Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dizelt vagy benzin-gázos...

Dizelt vagy benzin-gázos autót évi 50 000 km-hez?

Figyelt kérdés
Pl Audi A3 1,9 tdi(golf 4) vagy A3 1,8 b+g?
2015. márc. 6. 08:56
 1/8 anonim ***** válasza:
68%
Hát elvileg gázossal olcsóbban kijössz, feltéve ha tudod tankolni kellő biztonsággal. Elég kevés gázos kút tudtommal. Én csak dízelben gondolkoztam (Golf IV) és nem is bántam meg, hogy azt vettem, évi 55-60.000 km-t megyek
2015. márc. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
21%
Benzin-gázos autóval nem járnék akkor sem, ha fizetnének érte. Igy egyértelműen dizel.
2015. márc. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%

Miért, mi a baj a benzi-gázossal? :)

Lényegében olcsóbban jössz ki a gázossal, mert fogyasztásban szinte ugyanott vagy, de nincs benne turbó (gondolom a sima szívó 1.8-ra gondoltál, 125 lovas, bőven elég az A3-ba). Arra kell figyelni, hogy nem szabad folyamatosan csak gázzal járni, néha menni kell benzinnel is, mert teljesen "átáll" és később benzinnel nem is fog menni, csak gázzal. Rendeltetésszerű használat esetén nem lesz gond.

Egyetlen hátránya a + tartály, ami vagy elfoglalja a csomagtartót vagy (és A3 esetén ezt javaslom) a pótkeréktárolót. Lényegében kis autónál kényelmesebb a pótkeréktartály, csak akkor vagy nem viszel pótkereket, vagy a csomagtartóban tartod.

Egyébként az 1.9-essel sem nyúlsz mellé, nagyon-nagyon jó motor.

2015. márc. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Ha rendes szaki alakítja át márkásabb szettel, akkor az autógáz is teljesen megbízható tüzelőanyag. Nem szabad spórolni vele meg gázpalackot rákötni, mint ahogy a '90-es években csinálták egyesek, de hát benzines autó esetén sem szokás lavórral helyettesíteni a tüzelőanyagtartályt....

Csak CNG-kútból van kevés, LPG-t kapni minden nagyobb városban és gyakran faluhelyen is. Sokkal tisztább, mint a diesel vagy benya, tehát ha van légzőszervi megbetegedéssel küzdő a családban, akkor is ajánlottabb, mint a diesel. Annyi a hátránya, hogy egy kicsit gyengébb lesz a járgány (nem sokkal, 5-10%), illetve a szerelővel tényleg érdemes átnézetni legalább évente egyszer (3-4 évente pedig kötelező).

2015. márc. 6. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 kori10 ***** válasza:
Ennyi km-hez dízel kell, mert gondolom nem városban fogod azt az évi 50 ezret belerakni. És különben meg a gázos autókról azt mondják hogy nagyon gyenge lesz tőle a gép, tehát neked nagyon megéri a dízel
2015. márc. 6. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyira egyébként nem gyengít rajta, mint elterjedt. Ráadásul mivel egy 125LE kompaktról beszélünk, így is fürge lenne. De nem beszéllek le a TDI-ről (mindegy, hogy "sima" vagy PD), mert nagyon jó motor. Az meg, hogy Golf vagy A3, egyéni ízlés kérdése, szögre ugyanaz.
2015. márc. 6. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
Én fele ennyit megyek évente és egyértelműen dízel autót kerestem. Nem csak a fogyasztás miatt. Ezek után benzinest soha nem vennék már. A dízel után, ha az elektromos hajtás fejlettebb lesz, nem pár tíz km lesz a hatótáv és meg is fizethető majd, akkor olyanom lesz. Addig csakis dízel!
2015. márc. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Erre a távra bőven dízel. Dízelt kapsz ott ahol benzint is, tankolással nem lesz gond, amellett ha főleg országút / pálya úgy is a célterület akkor fogyasztani sem fog sokat.
2015. márc. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!