Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hány méter kábel kell egy...

Hány méter kábel kell egy simsonba az átvezetékeléshez?

Figyelt kérdés
szeretném átvezetékelni a simsonomat és nem tudom hogy mennyi és milyen színű kábel kell

2015. febr. 27. 19:51
 1/5 anonim ***** válasza:
Egyrészt különböző vastagságú kábelek kellenek, attól függően, milyen fogyasztóhoz, vagy funkcióhoz csatlakozik. Ha kiveszed a régi köteget, nagyjából ki tudod számolni, melyikből mennyi kell.
2015. febr. 27. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy n-es és szeretném alakítani akksisra, és így nem tudom megnézni
2015. febr. 27. 21:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Megnézed a kapcsolási rajzot, összeveted azzal hogy mi hol van a motoron aztán megnézd hogy hol lehet levezetni aztán elő a mérőszalaggal. Ráhagysz 20-30cm-t és irány a bolt.

Ha jót akarsz magadnak több színt veszel. Szükség esetén még a színeken belül is megjelölöd őket alkoholos filccel így a későbbiekben bármit csinálsz nagyban megkönnyíted a szerelést.


Én egyedi elektromos rendszert csináltam a motoromra(néhány nem gyári kiegészítés miatt. Pl digitális műszeregység az analóg óra helyett) jelenleg kb 3x annyi kábel van mint gyárilag volt, és még több is lesz. Pl az irányjelző citromsárga, az egyik oldal feketével csíkozva a másik pirossal...

Szépen megterveztem hogy mit mivel és milyen színű vezetékkel fogom összekötni. Aztán a lecsupaszított motor mellett(tank és oldaldobozok és minden leszedve ami alatt/mögött vezetékek mennek), mérőszalag elő és szépen leírtam hogy miből hány méter.


Amit tanácsolok hogy testkábelt húzz mindenhova! Oda is ahol gyárilag nem volt. Valamint minden kötést forrassz! Ez fontos. Hiába a krimpelhető saru meg a jó krimpelő, jobb a forrasztás(természetesen szépen zsugorcsővel bevonva)

Amikor először kábeleztem a motorom mindent krimpelős csatlakozókkal csináltam. Aztán annyi baj volt vele hogy fél év után kib....am az egészet belőle és újrakábeleztem egy délután szépen forrasztva.


A másik fontos dolog hogy mindenhova tegyél kábelátvezető gumit, illetve ahol fém peremhez dörzsölődhet tegyél a vezetékekre zsugorcsövet. Az is rengeteget véd a kidörzsölődés ellen.


Ha így megcsinálod akkor nem lesz bajod az elektromos rendszerrel.

2015. febr. 27. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ
2015. febr. 28. 07:32
 5/5 anonim ***** válasza:

Vagy veszel egy komplett köteget.

[link]

2015. febr. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!