Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi vagy BMW? Nem kinézetre...

Audi vagy BMW? Nem kinézetre gondolok, hanem megbízhatóságra, kényelmességre, menettulajdonságokra, meghibásodások gyakoriságára. Melyiket vegyem és miért?

Figyelt kérdés

Tetszik a 3-as, 5-ös bmw, illetve az a4, a5, a6 audik.

2009 felettieket nézegettem, viszonylag kevés kilóméterrel, újszerű, sérülésmentes állapotúra.

Bmw-ből 320d, esetleg 325d, audiból 2.7-3.0tdi?

Melyikkel járnék a legjobban?


Kérem olyanok írjanak, akiknek van tapasztalata velük!



2015. febr. 18. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy létezik 6 éves autóból makulátlan, kevés kilométerrel. Vagy ha csoda folytán mégis, akkor annak az ára jóval az átlag felett lesz. Csak azért volt ez a megjegyzés, mert az ilyen nekiindulások vége az, hogy itt minden használtautó sz4r lestrapált, minden eladó hazudik, ami meg jó, azt kétszeres áron adják. Ez most a német autóállományra is vonatkozik, mert már kezdik azt is szidni a magyarok, a németek meg már szokták az utóbbi időkben mondani, hogy a magyaroknak semmi sem jó.


Van tapasztalat BMW-vel és Audival is, de nem az itt felsorolt összessel, szerintem olyan ember nem lesz, aki már mindet próbálta, vagy voltak neki.

Általánosságban az Audit javasolnám, mert először is a költségek alacsonyabbak, másodszor valamivel tartósabbak a 2005-től gyártott Bangle korszakban kijött hármas BMW-knél.

2015. febr. 18. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jajj ne, megint egy ilyen kérdés.

De leirom, én Audis vagyok:

4-5-6 éveset még valószinüleg találsz első gazdásat, reális km-mel (150-180 ezer km), ami egyáltalán nem sok egy Audinak vagy BMW-nek, ennyivel simán be lehet vállalni.

Igazából a BMW 20d motorjai és az Audi V6-jai is nagyon jól sikerültek, de Audiból inkább a 3.0 TDI-t javaslom, mert kiforrott motor, és semmivel sem eszik többet, mint a 2.7, viszont erősebb sokkal.

Kényelemre talán jobb az Audi, sportosságra ugye a BMW, nem tudom melyik a fontosabb számodra. A menettulajdonságok pedig nagyjából egyformák, csak van akinek bejön a hátsókerékhajtás, viszont amiben az Audit nem lehet megverni, az a 4x4 azaz a quattro hajtás, az zseniális.

Nekem A6 van, nem tudom te családos vagy, vagy egyedül autózgatsz, de én most egy A5-öst vennék, 3.0 TDI-vel, gyönyörű autó, és nagyon megy. De a BMW-k is jók, amelyik tetszik azt vedd, nem nagyon tudsz mellényúlni.

2015. febr. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 MobilTudor válasza:

Először szerintem az igényeidet kellene (saját magadnak) jobban letisztázni. Ha családi használatra tervezed, a 3-as BMW és az A4-es valószínűleg kicsi lesz (mármint, ha megteheted, jobban jársz a nagyobb autókkal).

Ha inkább a fogyasztás a fontos, akkor érdemesebb persze (jellemzően) a kisebb motort választani. De ott is konkrét típusnál meg kellene nézni, hogy az adott karosszériához rendben van-e a motor (a legkisebb motor sokszor csak az alacsony károsanyag-kibocsátás miatt van kitalálva, de biztosan nem sportos). Ha sportosság a cél, akkor persze lehet 3 literes motorokra is menni (szerintem ezekbe az autókba egyébként fölösleges).

A megbízhatóságot a konkrét motortípusra érdemes megnézni külföldi oldalakon, visszamérik, hogy melyikkel lehet probléma (általánosságban nem mondható meg sajnos)! Konkrét motor, konkrét évjárat alapján...

2015. febr. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!