Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simson S51 kuplung lamella...

Balog Tamás BT kérdése:

Simson S51 kuplung lamella csere, forog a 19-es anya, mit tegyek?

Figyelt kérdés
csúszott a kuplung, lamellát akarok cserélni, de nem tudom szétszedni, fogaskerék levan rögzítve, a 19-es anya meg forog a lamellákkal együtt.

#Simson #simson kuplung szétszedése
2015. febr. 13. 13:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Már a kuplung kosárnál elakadtál? Vagy ezt most nemértem..

Betömsz egy rongyot a két fogaskerék közé,és meglazítod.

Ez a könnyebbik része.

Kell hozzá továbbá egy nagy satu,mellyel összepréseled annyira,hogy a zégert le tudd szedni.És már cserélheted is.

2015. febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már a kuplung kosárnál elakadtál? Vagy ezt most nemértem..

Betömsz egy rongyot a két fogaskerék közé,és meglazítod.

Ez a könnyebbik része.

Kell hozzá továbbá egy nagy satu,mellyel összepréseled annyira,hogy a zégert le tudd szedni.És már cserélheted is


Nem érted első? A fogaskerék le van rögzítve, már a kérdésben leírta.

Amúgy te is elakadtál mert nem kell satu az "összepréseléshez", hanem a kuplung elején lévő lemezt (amit a négy csavar fog) egyszerűen megfordítod és visszaraksz két csavart, így összehúzza a lamellákat és könnyedén leszedhető a zéger.


Kérdező! Próbáld ki úgy hogy sebességbe rakod, vagy hirtelen kezded lazítani az anyát. Mondjuk úgy hogy tenyérrel ráütsz a kulcsra amivel lazítod.

2015. febr. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
lerögzítettem a lendkereket, és a fogaskereket is, forog, de nem lazul, nyomtam bele csavarlazítót is, semmi, megpróbálom ezt a hirtelen ráütéses dolgot, de már kétségbe vagyok esve. Egy lamella benne darabokra tört,hmm most jött egy ötlet, visszarakok csavart és úgy próbálom lerögzíteni, hátha
2015. febr. 18. 12:25
 4/5 A kérdező kommentje:
megpróbáltam sebességben is, meg visszaraktam egy 8as anyát, azt lefeszítettem, most nem forog, de a csavar se mozdul
2015. febr. 18. 12:33
 5/5 A kérdező kommentje:
lejött az anya, mégpedig a 8as anyát visszacsavartam, és lerögzítettem, így nem mozdult, vagyis forgott el, kis küszködés a 19-es anyával, és tadám, levarázsoltam, zéger is lejött, lehet összerakni :) mindenkienk köszi az ötleteket
2015. febr. 18. 13:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!