Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóhifi működési hiba?

Koaxk Ábel kérdése:

Autóhifi működési hiba?

Figyelt kérdés

Van egy E90-es BMW-m amibe tegnap lett hifi építve.


A rendszer úgy néz ki, hogy a gyári BMW Professional rádió hajt egy pár első 10cm-es Ground Zero komponens szettet, valamint hátul egy pár 10cm-es Alpine koax hangszóró szettet.


Az ülés alatt van egy pár 16cm-es gyári "mélynyomó" ahonnan jelszint átalakítóval le van véve a jel és a csomagtartóban van egy JVC monoblock erősítő arra kötve pedig egy Alpine bandpass mélyláda.


A hiba:


A rendszer a lehetőségekhez mérten jól szól, viszont max hangerőn hallgatva kb 1 óra után a rádió-ról megszűnik minden jel.


Látszólag minden rendesen működik, rádió adókat kijelzi, cd trackeket kijelzi, stb..., de hang az nuku.


Ilyenkor csak az segít ha teljesen leállítom az autót kiveszem a kulcsot újra gyújtást adok.

Innentől megint működik fél-1 órát, aztán megint letilt.

Bár még nem tudtam jobban tesztelni, de úgy tűnik mintha csak nagyobb hangerő esetén csinálná ezt.


Elkézelhető, hogy a rádió végfoka nem bírja tartósan meghajtani a nagyobb teljesítményű hangszórókat?


Esetleg a jelszint átalakító küld valami zavaró jelet, amit a computer hibának észlel?


Lehet, hogy a radió haldoklik?


(Hifi építés előtt ilyet soha nem csinált)


Valakinek van valami ötlete mitől lehet ez?


A műhelynek ahol szerelték, nincs ötletük mi okozza.

Ráadásul mivel nem azonnal jelentkezik éppen ott, nem is tudtam produkálni... :\



2015. febr. 10. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Túlmelegszik a végfok, letilt az automatika!
2015. febr. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, én is valami ilyesmire tippelek, de mitől melegedik túl?


Előtte is hallgattam ugyan ilyen hangerőn, akkor nem csinált ilyet, annyi a változás csupán, hogy nagyobb terhelhetőségű hangszórók lettek betéve.

2015. febr. 10. 19:54
 3/4 dirtboy ***** válasza:

terhelhetőség nem szól bele inkább az impedancia,lehet nem pont 4ohmos az a ground zero lehet csak 3,7.

általában kerekítik őket,multiméterrel megnézhető a pontos adat.

nyugalmi állapotban kell mérni persze.

2015. febr. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az a két Ground lesz a ludas szerintem. Mérj rá a gyárira, és mérj rá a két Groundra. Ha nem egyezik az érték, vagy nincs közel egymáshoz egyértelmű.
2015. febr. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!