Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kaphatók legálisan...

Miért kaphatók legálisan tuning kiegészítők ha a rendőr megbüntethet érte?

Figyelt kérdés

Sosem értettem, hogy legálisan kaphatók webshop-okban, autóalkatrész boltokban, ültetőrugók stb, amit simán beszerelhetsz magadnak, de a jard megbüntethet érte.

Akkor ez hogy van??

Tudom, be kell íratni a forgalmiba és akkor nem szólnak, viszont ezt sem mondja senki, csak miután megvetted és megbüntetnek.


2015. febr. 6. 11:54
 1/4 Dörmögő ***** válasza:
100%

Árulni szabad, használni bizonyos feltételek mellett.

Piát is árulnak, de ha az utcán iszod akkor megbüntetnek.

2015. febr. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Mert hülye az ország azért. Radarblokkolót/lézerblokkolót is vehetsz legálisan, de ha használod már kobozzák el...
2015. febr. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A rendőr nem azért büntet meg, mert ültetőrugó van az autóban. Azért büntet meg, mert közúton használod. Az autót ugyanis úgy alakítod át, ahogy kedved tartja, a törvény csak a közúti használatot szabályozza. Ha te showcar-t vagy versenyautót építesz, szerelhetsz bele ültetőrugót, LSD-ajtót, stroboszkópos helyzetjelzőt meg amit csak akarsz (versenyautó esetén: amit a technikai szabályzat megenged). De közúton már nem mindent lehet használni.

"Tudom, be kell íratni a forgalmiba és akkor nem szólnak, viszont ezt sem mondja senki, csak miután megvetted és megbüntetnek"

A "nekem ezt nem mondták" hozzáállás életképtelen. Előre kell tájékozódni, ha "nídforszpídeset" akarsz játszani. Utánajársz, hogyan lehet átalakítani az autót, milyen műszaki követelményeknek kell, hogy megfeleljen a beépített alkatrész és úgy vágsz bele a dologba. Ha ész nélkül összevásárolsz mindent, mert "ez pont olyan, mint ami a szkájlájnon volt a fásztenfjúriüszbe", aztán kidekorálod vele az autódat, az a saját felelősséged.

2015. febr. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
B*zi egy munka hogy egy szakadt, szétrohad zsigulit amivel fátlopnak a c-k, nem büntetnek meg, mert gyári, valakinek pedig van egy több 100 ezer ft-ból, igényesen megépített autója, azért pedig szólnak.
2015. febr. 7. 18:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!