Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 50-es enduro motoron nincs...

50-es enduro motoron nincs alapjárat. Ki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Tehát van egy 50-es enduro motorom, amin nincs alapjárat. Hidegen baromira felpörög, de amikor bemelegszik, akkor megszűnik az alapjárat, nem reagál a karbi beállításokra és sebességben, valamint üresben is lefullad. Menni lehet vele, de menet közben, amikor lassítok, akkor is hallani, hogy nem jár a motor szinte. Mi okozhatja a problémámat? A karburátort ma pucoltam ki, tiszta, mint egy szűz lány. A kipucolás előtt is ezt produkálta, amikor egy baromi hideg napon mentem ki vele. Az érdekesség, hogy egy héttel ezelőtt teljesen jól volt alapjárat, reagált a karbi beállításra is. Viszont ez előtt egy 8-10 hónappal ugyanilyen volt, akkor sem volt alapjárat se semmi, valamint menet közben fulladt is. Szerintetek mit kéne ellenőriznem? Semmi sem lett cserélve rajta a három időintervallum alatt. Köszönöm a segítséget!
2015. febr. 4. 17:22
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen felesleges megírnod, milyen motorról van szó és milyen karbi van rajta. Mindegyik konstrukció tök ugyanolyan, ezért mindegyiknél ugyanazok a hibák jelentkeznek és ugyanúgy kell beállítani.

A tünetek alapján a karbi túlságosan dús keveréket állít elő. Hidegen marha jól érzi magát a motor, melegen viszont sok neki a benzin. Hogy ezt mi okozhatja és hogyan a legcélszerűbb elhárítani, az már a karbitól függ.

2015. febr. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor leírnám, bocs a hiányosságért: Minarelli AM6 50 ccm blokk, Dellorto PHBN 17,5 torkú karbi, 74-es főfúvóka, a többi alap benne. Gyári légszűrő, semmi tuning csak a karbi. A probléma ott kezdődött, hogy 12-es karbival meg akart halni, mert még a négyest is alig tudtam elváltani. Akkor kapta ezt a nagyobbat, amivel azóta szépen ment, de vannak rossz napjai, mint most is. Nem mindig ilyen, de nem értem, hogy miért változik meg.
2015. febr. 4. 21:37
 3/3 A kérdező kommentje:
Próbáltam neki több levegőt adni a légszűrő levételével, de előzőleg nem szerette, fulladt tőle. Most viszont adjak neki? De nem értem, hogy mi változott meg ilyen hirtelen, amikor nem cseréltem semmit sem.
2015. febr. 4. 21:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!