Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Simsonon így csökkenthetem a...

Simsonon így csökkenthetem a fogyasztást?

Figyelt kérdés
70 es fúvóka volt a turbóhűtéses schwalbemban vettem bele egy 60 ast (65 nem kaptam) és félig húzom a gázt akkor megy de ha tovább akár egy hajszállal akkor már lehörrög meg persze nagyobb lett az alapjárat. tudom, kevesel és mondták hogy ez nem tesz jót a motornak azomban rájöttem arra, hogy ha 1/4 re kb befogom a karbit akkor kipörög teljesen jól veszi a gázt nem érzem hogy keveselne na most ha megoldom hogy ne szivjon annyi levegőt, (nyugi pont annyit veszek el csak amivel már kipörög mert mondták hogyha koszos a szürő attól is többet fog enni ) és ha megszerkesztem hogy ne kapjon annyi levegőt, és több olajat teszek a benzinhez akkor 3,5 helyett 2,5-3literrel is elmegy? így elvileg olyan mintha kisseb lenne a karbi rajta de nem szegény a keverék mert nem kap sok levegőt így valamivel biztos kevesebbet eszik most iga, hogy az óra 70 helyett 55 ön meg állt mikor ugy kipróbáltam hogy befogtam kicsit de nem is szoktam hajtani csak 40-50 körül nem is gyorsul ugy mint eddig de nekem így jó mert 14 vagyok friss jogsival apám nekem adta a svalbit de nem nagyon tudom tankolni mert nem sokat adnak rá de nagyon becsülöm még dudám is jó meg minden gyári állapot még a helyzetjelzője is működik akksim is van benne ezért nem akarom hogy emiatt besüljön de nagyon szeretem bügykölgetni, (SZERINTEM EZ MÉG NEM TÁKOLÁS NEM IS SZOKTAM) szeretek vele sokat menni de egy héten egy tankot kapok ami 6liter az egy napra nem sok főleg most hogy jönni fog a jóidő szóval én csak szépen cirkálok vele ha kell 1:40 helyett 1:30 al keverem de így jó lenne?

2015. febr. 1. 01:44
 1/7 anonim ***** válasza:

-szerintem a többlet olajat ki fogja nyomni a kipun, aztán pucolhatod folyton

-a másik meg, egy dolog, hogy kevesell, de nem lesz meg a megfelelő kenés, hűtés a henger, csapágyak számára (még ha a főtengely csapágyakat az olaj keni, a tűgörgőket a hajtókarban a benzin, olaj keverék)mivel hiába van több olaj ha kevesebbet szív belőle

-amiatt a liter csökkentés miatt nem érdemes elrontani a mocit, főleg ha gyári állapotú

-aztán 1:30-hoz kérdéses, hogy be e gyúlna vele, nem csak a gyertyát köpné be folyton

-ha annyira keves a benzin vagy gurulj vele ottan ahol csak lehet (motorféket ne használj, nem szereti a 2 ütem), vagy kérd meg az ősöket, hogy dobjanak hozzá egy keveset...

2015. febr. 1. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
áááááá... tedd vissza azonnal a 70-est és ne akard már a Simson 2-2,5 literes fogyasztását csökkenteni! Mert utána majd pislogsz mint hal a szatyorban hogy miért sül be a dugó vagy miért lyukad ki. Ha totál h_lye vagy a kétüteműhüz akkor ne piszkáld! A benzinen spórolsz de olajat azt többet teszel bele? LOL Hamarosan kuncsoroghatsz majd alkatrészre valót is nem csak benzinre. Bocs, a hangért de nagyon felkúrtad az agyam ezzel a gondolkodással.
2015. febr. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
hát ez valami baromi szánalmas........meg elhiszem hogy szeretsz motorozni,de állításod szerint 6 liter benzin nem elég egy napra...ami 3,5 literes fogyasztással számolva kb 170km.........áruld már el,hova motorozol te ennyit egy nap?!?!ez több mint a balaton hoszzában oda vissza....és mindent egy nap alatt.......
2015. febr. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kicsit félreérthető volt, sajnálom! egy héten ha minden nap megyek vele akkor kevés mert egy nap egy literem isncs ha minden nap megyek és az nem sok :( kipróbáltam ha annyit motoroztam amennyit akartam 1,5 napra volt elég :D tudom kicsit sokat motorozok de számitana az a kis csökkenés olaj az meg van :)
2015. febr. 1. 10:43
 5/7 A kérdező kommentje:
és ha szereznék rá egy kissebb karbit, azzal sem lehetne? egy modern karbival ami lehet nem is kisebb de kevesebbet eszik vele mert újabb? vagy egy riga karbit? azzal kevesebbet kapna és dúsra állitanám a keveréket akkor jólenne?
2015. febr. 1. 10:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Egy simsonnál a legkisebb tényező az a benzin :)
2015. febr. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

az első vagyok

ne spekulálj ilyeneken, akkor inkább már lopjál valahonnan benzint...

2015. febr. 3. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!