Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nagyon kopik a gumi, ha...

Nagyon kopik a gumi, ha hóban, latyakban, jégen kipörög?

Figyelt kérdés
Lejtős utca tetején lakom, és miközben jövök fel a házig, sokszor elforognak a kerekek. Szerintetek ilyenkor mennyire kopik? Ha nagyon, akkor ezentúl inkább lent hagyom az autót... de azért szívesebben tartom a garázsban...
2010. febr. 5. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
49%

Annyira nem kopik, mintha aszfalton pörögne, mert ugye eleve azért pörög ki, mert jégen, latyakon vagy havon van - de azért jót sem tesz neki.

Próbálj kevesebb gázadással indulni, alacsonyabb fokozatban, akkor hátha kevésbé pörög ki...

2010. febr. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%

Egyáltalán nem kopik a gumi ha csúszós úton kipörög, mivel egyszerűen nem tapad semmihez, vagy csak nagyon gyengén.


Ha aszfalton nyáron kipörög az teljesen más :) Ott azért pörög ki, mert túl nagy erőt akar(sz) levinni az első kerekekre, ami meghaladja a gumi tapadásának a képességeit.

De hóban igazából nem tapad, ezért is forog ki, de nincs ami koptassa...



Én is nagy emelkedő tetején lakok, próbálj nagy lendülettel felmenni, vagy ha meg kell állnod, akkor kézifék be és szépen finoman engedd ki, ugyanezzel a finomsággal kis gáz és óvatosan a kuplung (ahogy rutinvizsgán is tanítják az emelkedőről indulásnál).

2010. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lendületből szoktam felmenni (kb. 40-el "megyek neki" az emelkedőnek), másképp nem is lehet, de amíg felérek, szinte végig kaparnak a kerekek, bármit csinálok - vagy megáll, rosszabb esetben le is lefullad az autó. Tehát a feljutással nincs gond, csak aggódtam, hogy ha ezt naponta többször el kell játszani, akkor a szezon végére már felnin fogok járni.
2010. febr. 5. 21:02
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne legyél fösvény.
2010. febr. 5. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Van 1-2 tippem:


1. Vegyél téligumit :-)

2. Ne 1-esben menj fel 40-el, hanem próbáld meg nagy lendülettel 2-esben...

3. Ha jeges sózd fel kicsit, ha havas lapátold el a havat.


Jobbat nem tudok. Én is ahogy írtam emelkedőn megyek fel, méghozzá nem is akármilyenen és egyszer nem volt ilyen gondom hogy kikapartak a kerekek, lehet hogy csak jó téli gumim van?! :)

2010. febr. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
50%
Gumirol beszélünk legyen téli-nyári.A gumi nem kopik hanem elég! Képzeljétek milyen magasan autóznánk mondjuk az M7-n,hiszen a lerakodott "gumipor" emelné az uttest magasságát vagy nem?
2010. febr. 6. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Téligumim van. Méghozzá új, az ADAC szerint kifejezetten ajánlott, ennek megfelelően jóval meghaladta az ára a magyar átlagfizetést, hogy finoman fejezzem ki magam - a minőséggel sincs probléma. Nyilván nem 1-esben megyek fel, sőt, nem is 2-esben, hanem 3-asban szoktam nekiindulni LENDÜLETTEL (később jöhet a 2-es). Elektronikát természetesen ki kell kapcsolni, mert 10 méter után leállít. Sajnos lapátolásra sózásra esély nincs, mivel gyalog csak a falak mentén, kapaszkodva lehet közlekedni. Ugyanis amellett, hogy olyan meredek az utca, hogy a végén már lépcső van, kockakővel van burkolva. Tehát iszonyú csúszós, hókotró se tud behajtani. A fösvénykedésről annyit, hogy - bár szerencsére bőven megtehetném - mégse szeretnék újra százezreket téli gumira költeni, inkább felsétálok. Vezetési tanácsokra pedig nincs szükségem, egyszerűen annyira voltam kíváncsi, hogy mennyire kopnak ilyenkor az abroncsok. Végül pedig: tudom, szar helyen lakom, én is el szeretnék költözni, de most ez van.
2010. febr. 6. 10:37
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy kis trükk: próbálj felfelé tolatni, valószínűleg egyszerűbb lesz!
2010. febr. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt a link:

[link]

2010. febr. 6. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az előző pontosabban:

"Tisztelt Székely úr,

78'-óta van jogosítványom,92'-óta vezetek intenzíven,az utóbbi időben évi 50-70.000km-t is.A jelenségeket biztosan ismerem, de a fogalmat-alulkormányzottság, ill. túlkormányzottság , nem tudom értelmezni.Kérem definiálja ezt a két fogalmat.Cserében egy nem régi tapasztalatomat elmondom én is:A kocsim, egy három éves

Ford Focus C-Max, vadonatúj Kleber téli gumikkal (4). Egy domb tetején van a cégünk által bérelt ház Angliában,és egy januári reggelen az éjszakai hóesés 20cm friss havat tett az előző napokban esett régi tetejére.Kiálltam a ház elé és arccal a menetirányban, dombnak felfelé szerettem volna elindulni.Nem ment.Kicsit hátra tolattam, hogy kitapossak egy kis utat a szükséges lendülethez, de így sem tudtam elindulni.Sok ilyen próbálkozás után kb kétszáz méterrel lejjebb egy nagyobb üres helyen megfordultam és símán feltolattam,minden probléma nélkül.Mivel érdekel a fizika és szeretek mundenre magyarázatot találni, ezért azt gondolom, hogy a dombon felfelé hátramanatben nagyobb terhelés jut a hátul lévő hajtott kerékre,mintha menetirányban állna és ez a nagyobb terhelés már elegendő tapadást biztosít az elinduláshoz.Várom a válaszát a kérdésemre és az esetleges véleményét az utóbbi tapasztalatom értelmezéséhez.

Üdvözlettel Sarvaicz Mihály


Válasz levélre

Kedves Mihály !


Ami a hátramenetben feljutást illeti , és a hozzá fűzött megfigyeléseket ez így rendben van.

Két dolog ami segíthette, a leírt tételen túl, hátramenetben vélhetően nagyobb a váltó áttétel,

( tehát finom gázzal szépen tud haladni túlforgatás nélkül ) és a hátul lévő , tehát a nagyobb terhet viselő kerék abroncsai egy kicsivel jobban be is lapultak, a lamellák jobban kiterpesztettek a nagyobb súly miatt a téli gumin, és ez még javította a tapadást. Gázadáskor , mint tudjuk, az autó emeli az orrát, és leteszi a fenekét, tehát ez is segítette a feljutásban. Hátsókerék hajtású autóval nyilván nem sok értelme lenne ezzel próbálkozni."

2010. febr. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!