Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a véleményetek az 1.9 TDI...

Sleepwalker33 kérdése:

Mi a véleményetek az 1.9 TDI motorokról? 1996-2002 közöttiekről. (Audi, Volkswagen) Mennyit mennek el komolyabb gond nélkül?

Figyelt kérdés
2015. jan. 4. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:

Azon a távon már túl vannak...


Amúgy mi komolyabb gond? Egy turbó, adagoló, porlasztócsúcs az kopó alkatrész időnként felújításra illetve cserére szorul. Ez nem gond...

2015. jan. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezekben már 400.000+ van, sokszor csak hajtják és nem szervizelik rendesen.
2015. jan. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Haver '97-es A4-esében 600 000+(!!) kilométer van, és tökéletesen muzsikál. Ő kb. a 4. tulajdonos, most megy bele nála a 150 000. kilométer. Bár vannak már bajok, és a Quattro hajtás is rommá van kopva, és csörög, zörög, remeg, nem rossz.

Én nem vagyok ezeknek a motoroknak a híve, de egy 2013-as 1.6 CR TDI Octaviam van, amit imádok. Jól megy, jól fogyaszt, nincs vele semmi gond *kop-kop*.

2015. jan. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Legjobb évei a Volkswagennek és az Audinak szerintem, ide tartozik az első A4-es amit ugye mai napig korszerű autónak lehet tekinteni, és nagyon megbizható. Vagy a B5-ös Passatot gyártották ekkor, ami szintén lemegy a térképről. A TDI-k általában mennek 600-700 ezer km-t, meg mennének többet is, csak olyankor már nem éri meg költeni rájuk.
2015. jan. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A TDI-k általában mennek 6-700 000km-t de még egy olyan TDI-t sem láttunk itthon, aminek az órájában 250 000-nél több lenne ( mondjuk ez így nem igaz, mert én már láttam :D ).


<Troll mode OFF :D>

2015. jan. 5. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nyugodt választás lehet a TDI. Skoda Octaviám van. Jó választás ez is. Csupán a turbó feltőltőre kell figyelni, mert annak meghibásodása két másodperc alatt tönkre teheti az addig jól működő, olajfogyasztás nélküli motort. Meg a kenőolaj minőségére is figyelemmel kell lenni.
2015. jan. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 gyilki válasza:
Olyan ember válasza kellene aki első tulajdonos és nem tekertette az órát még vissza! Aki pedig visszatekerteti annak irány a börtön....vagyis oda kellene,hogy menjen!
2015. jan. 8. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!