Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gps-t ajánlanátok?

Milyen gps-t ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Apukámnak vennénk 60-adik születésnapjára, már régóta szeretne egyet, mert könnyen eltéved :) Mivel összedobjuk rá, ezért az árkategória olyan 50-60 ezer lenne. Jókat hallottam a Garminról, meg a Tomtomról is, de én egyáltalán nem értek hozzá. Ha valaki tudna ajánlani nem csak gyártót, hanem konkrét típust is, az nagyon nagy segítség lenne! 10-én lesz a szülinapja, szóval január első hetében kell megvennem.

2014. dec. 31. 14:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Amin Igo van, a Navon már többször bevitt az erdőbe. Igaz az Igo is egyszer azt mutatta, hogy a Dunában autózok.
2014. dec. 31. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 horbeni ***** válasza:

esetleg androidos mobil?

Én is Samsungról használom a GPS-t és nagyon elégedett vagyok vele.

A telefonnal jó sokáig tud majd matatni, amíg megismeri minden csínját bínját :)

2014. dec. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Egy normális okostelefon. Annál jobb nem kell. Rá egy Igo NNG térképekkel.
2014. dec. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
52%
Nekem napi 9-10 órába wayteq megy igo primoval semmi baja. Voltak próbálkozásaim más gépekkel is, de vagy nem lehet rá tenni csak a saját gyári programját, vagy kisebb nagyobb bajai előjöttek. Én ezt tudom nektek ajánlani. Esetleg becker, de arra is saját progi megy, bár meg lehet oldani mást is.
2014. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

A céleszközök GPS-e sokkalta pontosabb, mint akár a legdrágább high-end mobiltelefonok miniatűr antennája... Ráadásul egy okostelefon kb. 3 óra navigáció után nullára merül. A Samsung pont a legrosszabb választás lenne, mert az AMOLED kijelző pár hónap után beégne...


Attól függ milyet vegyél mire használná apukád. Mivel 60 éves gondolom én a szeme már nem lesz jobb, csak rosszabb, így én egy nagy képernyős eszközt keresnék, mondjuk min. 7 colt.


Ha csak annyi kell neki, hogy elvigye A-ból B-be akkor bőven elég egy középkategóriás, pl Navon Platinum eszköz 30e körüli áron:

[link]


4000-es akkuval 4-5 órát is tud navigálni, ha muszáj, de van hozzá autós töltő is. A Cortex A8 processzor bőven elég a navigációhoz, a belső memória is 8 gb, akár egész EU térképhez elég, de lehet tenni bele fillérekért SD kártyát. Android alapú, 100+1 navigációt lehet rátenni, IGO vagy droid specifikus ingyenes programokat is.


Ennél feljebb csak akkor érdemes menni, ha el tudjátok dönteni mi kell még a papának. Ugyanis egy a fentihez hasonló eszköz személyautós navigációra 100%-ban alkalmas. Ennél drágább eszköz már csak extra funkciókat adhat, mint kamera például forgalomfelvételhez, 3g modem netezéshez, stb... Ezt előbb döntsétek el mit használna édesapád.

2014. dec. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%
witech primo 2essel..
2014. dec. 31. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Pontos a jobb mobilok gps-e is, csak néha megbolondulhat maga a szoftver, ha nem jól veszi fel a referenciapontot, akkor azt hiszi, hogy kilométerekkel odébb van. De ez szökőévente egyszer fordul elő.

Nem akarok nagyon ellenkezni, de az amolednek (a Samsung féle) is bírnia kell a több órás használatot, csak automatára kell tenni a fényerőbeállítást és még 8 óra használat után se ég bele semmi. Sok éve használok amoledes telefont és még a leghamarabb elhaló kék szín sem gyengült még. Se beégés, se szellemkép. Akinek beég, annnak valami eleve hibás kijelzős telefonja van, vagy folyton maximum fényerőn hassználja, ami még erős napsütésben is felesleges a kocsiban.

A harmdik dolog, hogy lemerül pár óra alatt a telefon, de ki az, aki a kocsiban nem dugja rá a töltőre és nem úgy használja?

2014. dec. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ :) okostelefont nem tartom jó ötletnek, nekem is van, és net kell a navigációhoz, meg hát céges is. A nagyobb kijelző jó ötlet, tényleg romlani fog a szeme, bár most még szerencsére jó :) 7" a tabletem, és ez teljesen jó méretnek tűnik. Körülnézek a wayteq és a navon felé is. Köszi a segítséget, mindenkinek boldog új évet! :)
2014. dec. 31. 18:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem is okos telefonom van és meg lehet oldani hogy ne kelljen net a navigációhoz. Letöltöd az IGO primo-t és rámásolod a telefonra. Mo. térkép asszem 500-600mb, európa meg 4Gb, nem kell hozzá net, kb 10-15 sec alatt kap jelet és mehetünk is.
2015. jan. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Mire kell neki? Itt van ez teljes Európa, élettartam frissítéssel. [link]
2015. jan. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!