Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A benzines mazdák a többi...

A benzines mazdák a többi autóhoz képest többet fogyasztanak?

Figyelt kérdés

Tetszenek a 2006 körüli mazda 3-asok,1.6 benzinben nézegettem róla véleményeket. Gyári adat szerint 7,2liter a fogyasztása vegyesben.

Népitélen írnak 8-8,5 literes fogyasztást,egy idióta van amelyik 6 litert írt de az meg egy marhaság.

Az autó súlya nem rossz,1190kiló és 105le,145nm,5gang,manuális.

A gyári 7,2 abszolút reális adat lenne vegyesre de akkor miért számolnak be 8-8,5litrekről?

Vagy lehet hogy pont olyanok írtak véleményt akik szeretik neki nyomni vagy főként városban jártak vele?



2014. dec. 30. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A 8-8,5 liter az inkább városi fogyasztás, országúton 7-7,5 literből bármilyen autó elmegy. Meg ennek ha kicsit odalépsz, akkor tényleg nagyon sokat fogyasztanak, nem arra valók.
2014. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen...nagyban függ a vezetési stílustól. Tettem én már meg 1.6-os motorral (Toyota) a Budapest M3 Shell-kút - Aszód Mol kút közti szakaszt 3,9 literes/100km fogyasztással is, (1,2 litert tudtam ott rátankolni, tehát kénytelen voltam kannába is tankolni.)de ezt még sem mondhatom reálisnak, mert nem sok mindenki képes erre. Azonban 11,2 literes átlaggal is tettem már meg ezt a távot, de normál körülmények között 6,8-7 liter között mozog a sebességhatárokat betartva. (Autópálya 90% egyéb út 10%)
2014. dec. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nem vegyesre gondolsz?

ha országúton eszik 7-7,5litert akkor vegyesben lazán bever tényleg 8-8,5-öt.

7,5-el ki lennék békülve vegyesben,igazából nem vagyok az a versenyző típus,a gyorsulását sem használnám ki és száguldani sem száguldok.

engem egy autóban inkább a belsőtere,műszerfala és a külseje vonz ,de a 8 és felett lévő fogyasztás már sok,főleg télen mikor még hozzá jön kb 1 liter pluszba.

tehát akkor ha nyomom neki akkor zabálnak a mazdák rendesen de normálisan közlekedve annyit esznek mint hasonló paraméterekkel rendelkező társai?

2014. dec. 30. 16:20
 4/6 A kérdező kommentje:

én főleg falvakon használnám,egyenes fű út szakaszokon valamint autóúton 100 as tempóval kb.

szóval nem nagyon kell nekem gyorsulgatni szépen dinamikusan tudok haladni végig.

2014. dec. 30. 16:24
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2005-ös mazda 3-am van.Előtte Golf4 volt.Mindkettő 1.6 benzines motorral és a fogyasztás kb ugyan annyi,tehát nem fogyaszt többet mint az 1.6 benzinesek.Én pont a "szeretik neki nyomni" kategóriába tartozok és

9-11 L/100km hozok ki belőle vegyesen,de azért,mert

5-6500 közötti fordulatszámon kapcsolok és 160km/h fölé nyomom.De teszteltem és ha nem pörgetem a motort akkor 7.5 liternél nem eszik többet.Nálam sport-szűrők,-leömlők,-kipufogó,-katalizátor,-felfüggesztés,-futómű van cserélve szóval ez is rájátszik a fogyasztásra.Csak ajánlani tudom.Ha teheted vegyél ilyet de csak benzinest,semmikép se dieselt!Amúgy ez japán motor és a max teljesítményt 4000 fordulatszám után adja le ami 145Nm,szóval a 105le-t te nem kapod meg ha 2-3e fordulaton kapcsolsz,mint pl egy TDI motornál.

Ha mazdát veszel akkor nyomjad neki ;)

2015. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a választ

Igen tudom hogy a benzinesek magas fordulaton élednek,nekem nem nagyon áll szándékomban a 105le kihasználása de a mostanitól ha ugyan annyira pörgetem is jobban fog menni és nekem az a lényeg.

Szeles időben,autópályán,előzésnél,után futó húzásnál jól jön a tartalék erő,máskor nálam pihennek a lovak nem vagyok az a száguldozó ezért is keresek olyat ami nem eszik sokat de ha kell akkor megy is.

Másik esélyes a golf 5, 1.6 fsi,116le 155nm forgató nyomaték és elvileg az fsi és a 6-os váltó miatt 7 literrel elvan simán,gyári adat vegyes fogyasztásra 6,6liter.

majd még ez eldől hogy mi lesz.

2015. jan. 11. 18:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!