Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Robogó elindul, majd lefullad!?

Robogó elindul, majd lefullad!?

Figyelt kérdés

Üdv!


Egy 1998-as Piaggio Zip 2T-ről lenne szó, alapjáraton elindul pöfög majd lefullad és csak gyertyapucolás után indul, majd megint lefullad. Gondolom beköpi a gyertyát.


Nem rég pucoltam a karburátort, teljesen szétszedtem. Ezután működött tökéletesen majd elkezdett kicsit gyengülni, éreztem hogy valami nem oké, csak pöfögött de nem nőtt a fordulat. Később aztán már 50 métert sem lehetett vele megtenni mert lefulladt. Most pedig már a pöfögés után fél perccel gázadás nélkül is lefullad.


A gyertya fekete, trutymós.

Hideg idő beálltával kezdte, lehet hogy az automata szívató? De tény hogy sokat is áll mostanában. Gyertya belevaló, kb fél éves.


Én valamilyen dugulásra gyanakszom, vagy úszó fennakadásra, legalábbis a karburátorban lehet a hiba. Azért fura ez nekem mert nem rég pucoltam...


Esetleg lenne valakinek tippje, hogy mi okozhatja ezt a problémát?



2014. dec. 28. 16:58
 1/7 anonim válasza:

szedd ki az automata szívatót, és dugj a helyére egy parafa dugót.

ha így sem működik akkor nem karbi baja van.

2014. dec. 28. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Elősűrítő-tér tömítését nézd meg, teljesen passzentosan zárjon, meg esetleg egyéb tömítéseket nézz sehol ne szívjon falsot keveset se
2014. dec. 28. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
AZ elősűrítő teret hol találom? Membránnál?
2014. dec. 28. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Nézdmeg egy másik gyertyával.

Nekem a robogóm nem megy azzal a gyertyával,mellyel a simsonom tökéletesen üzemel.És fordítva XD

2014. dec. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Elősűrítő tér gyakorlatilag a kétütemű motorok forgattyús háza. Tehát az a tér amiben van a hajtókar, a főtengely és ahol mozog dugattyú. ide kerül a karburátorból az üzemanya és innen kerül fel az égéstérbe sűrítés után.
2014. dec. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az csúnyalenne ha odakerülne először az üzemanyag,kicsit gondolt át a témát,mielőtt rábiflázol valamit közlőgörcstől vezérelve...xD
2014. dec. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

#6 jó buta gyerek vagy hallod :D

pont neked nem kéne ilyen ökörségeket írnod, hogy a simson meg a robogó egyik másik gyertyájával megy...

minden motornak meg van a saját gyertyája, ha nem megfelelőt raksz bele akkor még kárt is okozhat, hisz magas hőfokon már nem ad rendes gyújtószikrát, azáltal az üzemanyag nem ég el megfelelően és túlmelegedés okozhat, ami pedig mint tudjuk (már aki ért hozzá) nem a kétütemű motorok barátja.

am meg néz utána a kétütemű motorok öblítési elvének, hogy honnan, és hogyan jut el a az üzemanyag a hengerbe, mielőtt jó nagy butaságokat beszélnél, és csak égetnéd magad.

2014. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!