Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 318Ti (2003-2004) compact...

BMW 318Ti (2003-2004) compact m-packet (143LE) VS BMW 318Td (2003-2004) compact m-packet (150LE9) Tapasztalat?

Figyelt kérdés

Új autó vásárlását tervezem, kinéztem 2 típust ami nagyon tetszik.

BMW 318Ti compact m-packet(143LE) vs 320Td compact m-packet(150LE).

Mind a kettő 2003-2004 körüli évjáratú és olyan 130-180.000km körüli futott km-el vennénk.


Kinek milyen tapasztalatai vannak ezekkel a típusokkal?

Motor,karosszéria,elektronikai problémák,fenntartás,szerviz ktg stb..


Ha van fórum vag egyéb oldal ami részletezi a dolgokat az is érdekel.



2014. dec. 25. 12:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem volt tapasztalatom mindkét motorhoz, bár compact-nál csak 25i-hez volt szerencsém, de most nem ez a lényeg.

A dízel változat jobban megy a fent említett benzines társánál, sőt még jobban is fogyaszt, viszont, ha a motorhoz kell nyúlni, egy dízel esetében zsebbenyúlósabb a történet, de szerintem ezzel te is tisztában vagy.

Nekem egy 25i-m van, ezután a 18i semmilyen érzést váltott ki belőlem. Ellenben a 20d meglepően jól megy, szóval menetteljesítményben egyértelműen a dízelre szavazok.

A kasztni pedig szintén ritka darab, szóval ha törik valami, megint csak mélyre kell nyúlni, lehet egy coupe-val jobban jársz, és még a választék is nagyobb.

Hát ennyi lett volna az én tapasztalatom.

2014. dec. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát ha 2004-es, akkor nem új. Nem lesz könnyű ennyi km-rel venni, mert ezek közül az eladó autók 70%-a 200e km-rel, vagy afelett van hirdetve, a maradék kevés kilométeres 30%-ból is kb 5%-nál valós a kevés km, a többi visszatekert órás. Ugyanis a compactot Magyarországon nem sokat vettek, szinte mindet külföldről hozták be és a behozatalkor jól vissza szokták pörgetni az órát. De egyébként is annyi BMW-t hoztak magyarországra a kapzsi nepperek, hogy már a legtöbb nettó átverés.

Vannak nagyon jó BMW-k is, csak hülye lesz eladni a gazdájuk.

Van a környezetemben több BMW is. Másokak dícsérik (mint ahogy itt is fogják biztos többen is), de nekem el szokták mondani, hogy nem olcsó a fenntartásuk. Ami biztos, hogy megbízhatóak és jó minőségűek. De mindennek ára van.

2014. dec. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen sajnos tudom, hogy az autó nepperek csodákat művelnek.


Azt hallottam, hogy költségesebb egy szervizelés a bmw-nél de nincs a környezetemben olyan aki tudna is mondani egy nagy generál ktg-t.

Mostani autóm is egy itthoni "ritkaság" alkatrész még csak-csak de karosszeléria elem szinte nulla és a maximalista már beteges nézetem miatt ha valami nem klappol 100%ra akkor azon vagyok hogy helyrehozzam.Ebből kiindulva lehet nem az én autóm a bmw :)

2014. dec. 26. 01:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!