Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan vegyen az ember használ...

Hogyan vegyen az ember használt autót?

Figyelt kérdés
Megtetszik egy típus, olvasgatsz róla, szétnézel erre-arre, kérdezgetsz ismerősöket. Addig-addig, hogy előbb vagy utóbb valaki mondd egy rossz véleményt az autóról, és neked elmegy a kedved ettől a típustól. A következővel meg megint így jársz. Mégis hogy vegyen így autót az ember?
2014. dec. 20. 19:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

minél fiatalabb minél idősebb tulajtól és csak is azt a tipust amelyik tetszik.


Tudom jönnek majd a -nekem bmw van semmi baj már 2 éve. meg a 1.9tdi a csúcs és az opel-sose-kopel dumák.

2014. dec. 20. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Én úgy indultam neki, hogy Honda civic-et akarok. Aztán a végén az lett, hogy elkezdtük járni az autópiacokat és cégül egy Renault Laguna-nál kötöttem ki.


Legyen egy listád, h mi az amit mindenáron akarsz, pl klíma, szervó, fedélzeti szgép, stb és mi az amit nagyon nem, pl nem akarsz benzinest vagy dízelt, nem akarsz turbót, stb.


Illetve egy lista, hogy mely típusokat és fajtákat nem akarod tutira.


Aztán a megmaradt halmazból kell válogatni az alapján amit dob a gép.

2014. dec. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

És ha azt csinálom, hogy ha nincs annyira veszettül szükségem még az autóra, hogy kinézek egy típust és addig keresgélek, várok, amíg meg nem találok egy nekem ideálisat?


Különben 20 nap soknak mondható egy használt autó feltöltése eltelte óta? A jókat rögtön elviszik? Vagy lehetséges, hogy jó, csak épp még nem vitték el?!

2014. dec. 20. 19:15
 4/14 anonim ***** válasza:

a jókat napok alatt elviszik.


Minden megoldható, ha te egy típusra vadászol és időd mint a tenger, akkor semmi gond, nem ártasz vele senkinek.

2014. dec. 20. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy mindenki a tökéletest keresi. Nem mondom, hogy nem létezik, de nagyon ki kell fogni. Én nekem sikerült megtalálni, de el is vitték előlem, aztán minden elvárásomat sutba dobva majdhogynem vettem egy szart. De költöttem rá azóta tökéletes és már az én autóm is a jobb vételek közé tartozna, ha árulnám. Ha van időd, és ki bírod várni az a legjobb, de apróbb hibák miatt nem kell lemondani egy jó autóról, mert így is úgy is költeni kell majd rá, hol többet, hol kevesebbet. Ez sajnos ilyen bicikli.
2014. dec. 20. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hát jó, azért nem mondanám, hogy időm, mint a tenger. De mégis, van valamennyi. Hogyan tudnék akkor jót kifogni? Napi szinten nézzem a használt autós oldalakat az új feltöltések után? Mert ugye kizárólag magánszemélytől szeretnék venni.
2014. dec. 20. 19:28
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem legyen max 2-3 típus amit kinézel (Márka/Modell/mekkora motorral/felszereltség/benzin vagy dízel/no meg persze a max vételár).

Aztán végigböngészed a hahu-t. Akár heti 4-5-ször is. Előbb-utóbb csak meglesz a tuti befutó.

Magánszemély eladó meg kevesebb van, gyorsan kell lecsapni az ilyen kocsikra (fiatal kocsit vegyél öreg tulajtól).

Az meg hogy ki mit mond, ne vegye el a kedved. Én Swiftet akartam, majdnem megvettünk egy Puntot, végül csak meglett a Swiftem. :) Kitartást.

2014. dec. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát sajnos a hahu-n nincs olyan keresési feltétel, hogy idős személytől vegyek :D De persze értem, amit mondasz. Köszönöm :)
2014. dec. 20. 19:51
 9/14 anonim ***** válasza:

Az sem mindegy hol élsz, használt a autó vadászat sok utazással is járhat, főleg, ha az ország valamelyek szegletéből indul a vevő.

Ennek is lehet buktatója, tudni kell otthagyni az autót, ha nem tetszik, azért nem szabad megvenni, mert az útiköltség jelentős volt...

Szabolcsból indulva sokkal hátrányosabb autóra vadászni, mint a főváros környékéről, vagy Győrből (Budapest központi elhelyezkedésű, Győrből meg az osztrák piacot is lehet lesni)

2014. dec. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Olvasgass a témában profiktól:

[link]

Használtautó ellenőrző lista:

[link]

2014. dec. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!