Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fekete motoros bukósisak,...

Om3ga kérdése:

Fekete motoros bukósisak, Sötétített plexi. Jó, vagy nem?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire éri meg fekete bukósisakot venni, nem szívja nagyon a nap melegét nyáron?

És a másik, hogy a sötétített plexi mennyire jó? Mert például este nem lehet benne normálisan látni sejtéseim szerint.



2014. dec. 13. 20:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél cserélhető plexiset, vagy olyat, amiben belül, a színtelen plexi mögött van egy sötétített plexi is. Amit kívülről egy tolóka segítségével el tudsz tüntetni a sisak belsejében, ha nem kell.
2014. dec. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jól sejted. :) Közel húsz éve motorozok, saját tapasztalatot írok.

Sötétített plexi: Életemben egyszer vettem, el is adtam :) Ahogy jön a szürkület, nagyon zavaró, este meg egyenesen életveszély. Persze lehet venni hozzá tartót, és hurcolhatsz magaddal két plekót, de szerintem egyszerűbb a beépített napszemüveges sisak, vagy csak egyszerűen egy napszemüveg.

Fekete sisak: Mindig sötét színű sisakom volt, egyszerűen azért mert az tetszik. Menet közben mindegy mi van a fejeden nyáron (szín szempontjából), ha jó a szellőzése a fekete is ugyanolyan. Persze biztos, hogy a világosabb sisak kevésbé "szívja" a meleget, de gondolj bele, hogy milyen szigetelés van a kobakban.

2014. dec. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Igen már nézegettem olyat amiben beépített "napszemüveg" van. Igazándiból csak jobban néz ki a sötétített plexi. De természetesen nem éri meg a csökkentett látási viszonyokat. Igen nekem is jobban tetszenek a sötétebb sisakok, csak attól tartottam, hogy felfő benne majd a fejem, de akkor köszönöm, valószínűleg valami sötét sisakot fogok én is választani. :)

2014. dec. 13. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Lassú forgalomban meg fogod érezni a fekete bukót. Mint minden fekete tárgy, az is jobban felmelegszik. Én mondjuk a feltűnés miatt vettem inkább fehér sisakot (no meg az jobban is tetszik, illetve a motorom is szép fehér :))


De a színnél sokkal fontosabb mag a bukó szellőzése. Ez nagyon változó lehet típusonként, nem árt vásárlás előtt körülnézni.

2014. dec. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!