Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen euro szabványú motor...

Milyen euro szabványú motor lehet az autómban?

Figyelt kérdés
Van egy 89-es 2.0-es dízel mazda 626-osom,és nemrég vettem észre hogy műszakinál piros matricát kapott,ezt euro 2-nél adják? jelenthet ez bármi gondot nekem? mondjuk furcsállom kicsit hogy ettől sokkal szakadtabb és szennyezőbb autók sem kapnak pirosat... ebből még egy kis koromköpetet sem birok kivarázsolni. Ér valamit ez a szín szerinti besorolás vagy csak épp amilyen volt olyat nyomnak rá? hallottam már ezt is...
2014. nov. 16. 10:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Örüljél a pirosnak, más 89-es autók feketét kapnak.
2014. nov. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Khm.... izé.... érdekes a kérdés, mivel Magyarországon már nem adnak ki piros plakettet. Nincs. Ha nem túl friss a műszaki vizsgád, akkor még lehet rajta piros, de abból vagy kék lesz a következő vizsga alkalmával, vagy fekete. A te esetedben a feketét tartom valószínűnek.


Mielőtt bárki azt állítaná, hogy "de akkor is van piros plakett, mert nekem is az van", belinkelem a jelenleg hatályos jogszabályt az NKH weboldaláról, nincs benne a piros plakett:


[link]

2014. nov. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem friss a műszaki februárban fog lejárni.
2014. nov. 16. 17:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, akkor olyat kap, amilyenbe a mérés alapján belefér. A kék kevéssé valószínű sajnos.
2014. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem mérés alapján megy a besorolás. A 89-es autó maxiumum Eu 1-es, de még azt se biztos, na és mint ilyen nem kaphat mást csak feketét.
2014. nov. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Végülis csak kiváncsiságból érdekelt,vidéki vagyok így nem igazán érint szmogriadó másnál meg nem hiszem hogy számítana legalábbis egyenlőre.
2014. nov. 26. 21:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!