Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen vastag kábel kell az...

Milyen vastag kábel kell az akkunak?

Figyelt kérdés

BMW 318i, E36, hátra szeretném vinni az akkut, ide szeretnék vásárolni hegesztő boltban kábelt.

Haver 25 négyzetmiliméteressel oldotta meg gond nélkül, viszont neki csak 1.6-os.

Ha nincs más akkor megoldom 25-össel én is, csak nem tudom elég lenne-e?

Köszi a segítséget előre is.



2014. nov. 10. 15:56
 1/4 A kérdező kommentje:
Hegesztő test kábellal, vastag, jól szigetelt, olcsó.
2014. nov. 10. 15:58
 2/4 anonim ***** válasza:
Elég a hegesztőkábel, a nagyobb motornak nem kell annyival nagyobb indítóáram, hogy elfüstölné a kábelt vagy túlságosan nagy lenne a feszültségesés.
2014. nov. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dirtboy ***** válasza:

az attól függ mekkora áram fog rajta folyni.25 vagy max 35 simán elég 4-5méterre.

hegesztő kábelnél ügyelj hogy azért olyan legyen ami nem túl vastag elemi szálakból van.

a saruknál érdemes leforrasztani nem csak préselni hogy ne oxidálódjon majd a későbbiekben,áram folyás szempontjából is jobb a forrasztott vég.

2014. nov. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm srácok.

Egyébként 70 Amperos akku van benne, 80 Amperos generátorral ha jól láttam.

2014. nov. 10. 19:31

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!