Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1.3-as benzines...

Suzuki Swift 1.3-as benzines GC AC 92 LE autót mennyire szabad kihúzatni? (A Többi kérdés lent )

Figyelt kérdés
Most vásároltunk egy 9-éves suzuki swiftet, de nincs benne fordulatszámmérő. Kíváncsi lennék mennyire szabad kihúzatni pl. kettesben, hármasban, négyesben. Illetve lenne még pár kérdésem, mi lesz az autóval, ha pl. kettesben tövig beletaposok a gázba? Nem lehet egy autót túlhúzatni? Mi történik olyankor, ha túlhúzatom az autót, elfüstöl? Honnan tudom, hogy meddig szabad kihúzatni az autót, ha nincs benne fordulatszámmérő? 2-esbe kipöröghet akár 90-ig is, nem? Sajnos nem igazán értek hozzá, kérlek válaszoljatok!

2014. nov. 2. 18:56
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Túlpöröghet a motor? Lehet valami baja ha későn váltok?
2014. nov. 2. 18:57
 2/11 anonim ***** válasza:
45%
Túlpörgetni egy mai motort lehetetlen, mert a kritikus fordulatszám előtt leszabályoz. Én azt ajánlom, hogy minden fokozatban húzasd ki szabályzásig (természetesen meleg motornál), és onnan tudni fogod, hogy melyik fokozatban mekkora sebességig lehet maximum kihúzatni. Ettől, hogy ezt egyszer megcsinálod semmi baja nem lesz a kocsinak.
2014. nov. 2. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
45%

Minek huzassa ki? Ott van youtubeon egy csomó videó erről, felesleges.

Meg nem élmény huzatni egy swiftet hanem szenvedés olyan ocsmány hangja van

2014. nov. 2. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Először is gratula a kocsihoz. Másrészt üzemmeleg motorral húzasd ki. Hallani fogod ha leszabályoz. Nem lesz tőle baja, de ne is csináld sűrűn. 2-ben kb. 90-95 a vége. Egyébként vedd ki a számlapot, add el és vegyél egy fordulatszámmérőset. Csak arra figyelj, hogy ugyanilyen 1.3-as 90 LE-s autóból származót vegyél. Ha van egy kis barkácsérzéked, hamar ki lehet cserélni.
2014. nov. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
igen? lehet külön számmérőt kapni? mi a pontos neve?:o
2014. nov. 2. 20:15
 6/11 anonim ***** válasza:

Nem külön. Egybe fordulatszámmérős műszerfal egységet érdemes szerezni bontóból.


Amúgy kb. 6500-nál tilt le, és ennek a blokknak nem lenne semmi baja kb. 8000-ig. Nyugodtan lehet neki nyomni, kibírja. Ezek a VVT motorok ilyenek, mintha két autód lenne: ha nem pörgeted, csak 3000-ig, öregurasan megy, nem kér sokat enni. Ha mered huzatni, kb. 3500-tól 6000-ig tud menni is, de akkor meg is eszi a magáét.

Nekem is M13A motor van a kocsiban, már nem egyszer volt tiltás közelében, túl van a 120 000. kilométerén, köszöni, jól van.


Ha kiméletes akarsz lenni vele, akkor az egyes csak arra kell, hogy megmozduljon az autó, lehessen tenni a kettest. Kettesben 30-ig, hármasban 50-ig, négyesben 70-80-ig forgassad, ha gyorsítasz. Kényelmes 50-es városi guruláshoz nyugodtan használhatod a 4.-et, még nem büntetett normális 60-as haladáshoz az 5-t.

2014. nov. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
és biztos, hogy minden autónál van ilyen "tiltás"?
2014. nov. 2. 20:56
 8/11 anonim ***** válasza:

Mint írtam, ugyanaz az M13A motor van nekem is.

És igen, biztos hogy a tiédben is van tiltás, én már jópárszor beleütköztem, előzés közben kicsit kellemetlen, mert a motoron érezni, hogy menne még...


De ha nem hiszed, lakott területen kívül kettesben nyomj neki egy padlót, és valahol 85-90 környékén nagyot fogsz bólintani, amikor letilt.

2014. nov. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%

Húzasd ki rendesen, úgy is letilt. ezt csinálhatod elég sokáig, aztán egyszercsak kuka.


üveghang az igazi. sportdob, és királyság.

2014. nov. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fordulatszámmérő nélkül is lehet hallani/érezni ha váltani kell!

Ne tegyél bele, mert akkor is azt fogod bámulni, miközben megölsz egy gyalogost a zebrán!

2014. nov. 3. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!