Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A RON megegyezik az oktánszámm...

A RON megegyezik az oktánszámmal? Ha RON 91-95 van az autómra írva, akkor tölthetek bele 98-as benzint?

Figyelt kérdés
bocs, ha hülye a kérdés...nő vagyok és szőke. :)
2010. jan. 26. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, ha jól tudom, az az oktánszám. Úgy tudom, a megadottnál akármennyivel magasabb oktánszámú benzint tankolhatsz (pl. Shell V-Power Racing :D), csak folosleges, ha nem használod ki az ebbol származó (kicsi) erotobbletet.
2010. jan. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, a RON a kísérleti oktánszám (Research Octane Number) rövidítése. Ezt szokták néha - német autókon - ROZ-vel is jelölni.
2010. jan. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, akkor nyugodtan töltögetek. bár akkor nyilván a 95-ös sem "ártalmas", ha ez van ráírva, csak ezt nekem mindig szidták, nem tudom miért.
2010. jan. 26. 13:23
 4/5 anonim ***** válasza:

[i]A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, akkor nyugodtan töltögetek. bár akkor nyilván a 95-ös sem "ártalmas", ha ez van ráírva, csak ezt nekem mindig szidták, nem tudom miért.[/i]

A drágább benzinen nagyobb a profit, örülj neki, hogy nem extrát raktak bele kérés nélkül!

2010. jan. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bocs, félreolvastam a szidták helyett töltötteket olvastam... De attól még jobb, vigyázni, ha nem magad tankolsz.
2010. jan. 26. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!